ugur okullari - destop
Haber Detayı
04 Temmuz 2020 - Cumartesi 13:33
 
Şehit Teğmenin failleri 30 yıl sonra Afrin'de yakalandı!
Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 1990 yılında karakol yakınında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Teğmen Zafer Toka’nın failleri Afrin’de 30 yıl sonra yakalandığı bildirildi.
- Haberi
Şehit Teğmenin failleri 30 yıl sonra Afrin'de yakalandı!

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 16 Haziran 1990 tarihinde, Kırıkhan İlçesi 8. Hudut Bölük Komutanlığında görevli iken, eski adı ‘Karataş Karakolu’nun 400 metre güneyinde kaçakçılarla girdiği çatışmada Piyade Teğmen Zafer Toka şehit edildi. Daha sonrasında şehidin adı verilerek bu karakol; 2. Hudut Bölük Komutanlığı ‘Şehit Piyade Teğmen Zafer Toka Karakolu oldu.

Afrin Koordinatör Emniyet Müdürlüğü tarafından hain saldırıyı gerçekleştiren şahıslarla ilgili, 16 Haziran 1990 tarihinde yapılan tahkikat evrakları ve görgü tanıklarının beyanları doğrultusunda failler 30 yıl sonra belirlendi. İsimleri geçen Salih Osman, Hacı Meyri (Hasan) ile Mehmet isimli 3 Suriye uyruklu şahsın yürütülen çalışmalarda Afrin Koordinatör Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yeri tespit edildi. 02 Temmuz 2020 Saat 18.00 sıralarında, planlanan operasyon ile şehit Piyade Teğmen Zafer Toka’nın failleri yakalandı.

Türk Devletinin ilgili birimlerinin yapmış olduğu operasyon ile birlikte ülkenin, suç unsurlarıyla mücadelede azim ve kararlılığını bir kez daha gösterildiğine dikkat çekildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Teğmenin, failleri, 30, yıl, sonra, Afrin'de, yakalandı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı