ugur okullari - destop
Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 14:25
 
Savaş’tan coronavirüs önlemi kamuspotu
Dünyayı saran coronavirüs ile mücadele, salgını önüne geçmek amacıyla Türkiye’de de alınan önlemlere Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da vatandaşları bilgilendirmek için sosyal medyada kamuspotu paylaştı.
Yaşam Haberi
 Savaş’tan coronavirüs önlemi kamuspotu

HBB Başkanı Lütfü Savaş, özellikle sosyal medyada her görülen ve duyulana vatandaşın inanmaması uyarısında da bulunduğu kamuspotunda “Maalesef yalan haber virüsten daha hızlı yayılıyor, müthiş bir bilgi kirliliği yaşanıyor. Hijyenin sadece insanlar için değil, sosyal medyaya da lazım. Temiz ve doğru bilgi için, lütfen resmi yetkililerin açıklamalarını takip edin” dedi.

Maskeyi sadece sağlık profesyonellerinin taktığını vurgulayan HBB Başkanı Savaş “Takmanıza gerek yok. Eğer başka sağlık sıkıntısı olanlar varsa ve bağışıklık sistemleri zayıfsa, bu vatandaşlarımız dışarı çıkarken maske takabilirler ama sağlıklı insanların maske takması gereksiz. Herkes maskelere hücum ettiği için hem fiyatları uçuk rakamlara geldi, hem de gerçekten maske takması gereken sağlık çalışanlarına kalmadı!” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak virüsle ilgili önlem amacıyla tüm hazırlıklarını tamamladıklarını ve sürdürdüklerine de değinen Başkan Savaş bu konudaki tüm işlemleri tamamladıklarını ve herkes gönlünü ferah tutmalarını istedi.

Vatandaşların gereksiz stoklar yapmasına da tepki gösteren Başkan Savaş  “Sanki savaş çıkmış gibi, marketlere eczanelere koşup, ne bulursanız almaya kalkarsanız, maalesef fırsatçı virüs de ortaya çıkar. Bu fırsatçılara fırsat vermeyelim. Fırsatçılık yapanları bakanlığın ilgili birimlerine bildirelim. Bırakmamışsınız marketlerde, makarnayla mücadele olmaz…” şeklinde konuştu.   

  

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Savaş’tan, coronavirüs, önlemi, kamuspotu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı