Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 13:06
 
Savaş Hataylı Muhtarları bir araya getirdi!
Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ‘Muhtarlar Günü’ dolayısıyla Ottoman Palace’de düzenlenen muhtarlarla buluşma ve dayanışma yemeğinde Hataylı muhtarlarla bir araya geldi.
Yaşam Haberi
 Savaş Hataylı Muhtarları bir araya getirdi!

Muhtarlar buluşmasına CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Hatay CHP Milletvekillerinden Mehmet Güzelmansur ve Suzan Şahin, CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü, Prof. Dr. Nazan Savaş, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, dernek başkanları da katıldı.

Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü, yaklaşık on yıl önce bu kutsal camiada görev yapmaya başladığını ifade ederek “Mahallelerimizde halkımızın sorunlarına çözüm üretmek amacıyla her zaman muhtarlarımız ile iş birliği içerisinde hareket etmekteyiz. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a bizlere destek verdiklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

Hoşgörü kenti olan ve burada bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Hatay farklı kültürlerin ve inançların bir arada yaşadığı, barışın, kardeşliğin, dostluğun ve güzelliğin kenti olduğunu, 593 muhtarla bir arada olmaktan gurur duyduğunu söyledi.   

 

“HATAY’IN HUZUR İKLİMİNİ BİRLİKTE İNŞA ETTİK”

Muhtarlarla beraber 10 buçuk yıldır birlikte çalıştığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş da “Hep birlikte Hatay’ımızın her karış toprağına ve insanına hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. Hizmet ederken de birlikte paylaşmanın manevi duygularını hep birlikte paylaşıyoruz. Sizler ile birlikte hem Hatay’a hizmet ettik hem de Hatay’ın her karışına huzur getirebilmek için hep birlikte el ele verdik. Hatay’ın huzur iklimini birlikte inşa ettik. Emeği geçen yol arkadaşlarıma teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Hatay zor bir coğrafyada yer alıyor. Son günlerde ekonominin gittikçe gerilemesi, kırsal kesimde de ürettiklerimizin hem satışlarındaki sıkıntılar hem de ürün fiyatlarının daha alt seviyede satılması dolayısıyla sıkıntı yaşamaktayız. Ayrıca savaşın gölgesinde psikolojik, sosyolojik ve ekonomik sıkıntıları hep birlikte göğüsledik. İnsanlarımıza hizmet etmeyi bir borç bildik” diye konuştu.  

GASTRONOMİ KÜLTÜRÜMÜZÜ

DÜNYA İLE PAYLAŞIYORUZ

Yerelden kalkınma amacıyla birçok çalışmalara imza attıklarını aktaran Başkan Savaş, şunları söyledi: “Yerelden kalkınmanın konuşulduğu bir zamanı yaşıyoruz. Biz de yerelden kalkınma için önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Önce EXPO’yu aldık, ilçelerimizde de kooperatifler kuruyoruz. Kooperatifler aracılığıyla birlik olacağız. Yöresel ürünlerimizi, meyve, sebze, hububat gibi ürünlerimizi kooperatifler aracılığıyla Türkiye’ye ve dünyaya pazarlayacağız. Dünyadaki 26 gastronomi şehrinden biri olduk. Hatay’ın gastronomi kültürünü dünya ile paylaşıyoruz. Gittikçe turist sayımız artıyor. Ve ekonomiye katkımız gittikçe yükseliyor. Savaşın gölgesinde durmadan yorulmadan dünyaya entegre olma ve Hatay’ı dünyaya tanıtmak için çalışmalarımız devam ediyor”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Savaş, Hataylı, Muhtarları, bir, araya, getirdi!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı