Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 21:09
 
Savaş GDO’suz Buğday Hasadında…
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Doğal Yaşam ve Üretim Çiftlikleri” projesi kapsamında ekilen buğday tohumlarının hasadını gerçekleştirdi.
Sağlık Haberi
Savaş GDO’suz Buğday Hasadında…

Yerli üretime ve çiftçilere destek vermek amacıyla başlatılan projede Hatay’a ait karakılçık, ali bayır ve kılçıksız buğday tohumlarını yine üreticilerle birlikte toprakla buluşturan Başkan Savaş, hasadı da yine üreticilerle birlikte yaptı.

 

Yayladağı’nın Leylekli Mahallesi’nde gerçekleştirilen buğday hasadına Lütfü Savaş ile birlikte Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Mustafa Dönmez, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Hasat öncesi düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, Başlattıkları proje kapsamında şehre özgü ve GDO’suz ali bayır ve karakılçık buğdaylarını toprakla buluşturduklarını belirterek “Şimdi de bunun karşılığını alıyoruz. Toplam 60 dönümlük arazide buğday ektik. Amacımız bu ürünleri çoğaltarak ülkemizde yaygın hale getirmek. Biz istiyoruz ki çocuklarımız GDO’suz, sağlıklı ve organik ürünler tüketsin. Ektiğimiz buğdayların vitamin değeri çok yüksek ve birçok hastalığa faydası var” dedi.

 

Projeyi Hatay’dan tüm Türkiye’ye yaymak istediklerini de sözlerine ekleyen HBB Başkanı Savaş projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Savaş, GDO’suz, Buğday, Hasadında…,
Yorumlar
Haber Yazılımı