Kurban Bayramı 2021
kehribar - logo yanı
Haber Detayı
17 Haziran 2021 - Perşembe 13:18
 
Savaş: Antakya ile İskenderun’daki statlar yıkılmasın!
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya’da Atatürk stadyumunun, İskenderun’da da Beş Temmuz stadının yıkılmasına karşı olduğunu vurguladı.
Spor Haberi
 Savaş: Antakya ile İskenderun’daki statlar yıkılmasın!

Bir medya kuruluşunun sosyal medya üzerinden yaptığı programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun ve Antakya’daki stadyumların yıkılmasına karşı olduğunu belirterek “Atatürk Stadyumu’nun bir geçmişi var. Stadyumunun alanını bağışlayan insanlar yeşil alan ve spor sahası şartıyla bağışlamış. Buna da saygı göstermek lazım. İskenderun ve Antakya’daki stadyumları yıkarsanız amatör takım ve sporcular nerede spor yapacak” dedi.

STADLAR YIKILMASIN ÇAĞRISI YAPTI!

O bölgeye geçmişte TOKİ yapılmak istendiğine de değinen Savaş, “Buna karşı çıkmak için 3 defa şerh koydum. Çünkü Antakyalıların buradan başka nefes alacağı alan yok. TOKİ başkanına buraya bina yaptırırsanız; ‘1 saat içinde 50 bin kişi toplar yine de yaptırmam’ dedim. Millet Bahçesi yapılacağı söyleniyor. Zaten milletin çocukları burada spor yapıyor. İskenderun ve Antakya’daki statlar yıkılmasın. Hatay’ın en çok spor alanına ihtiyacı var. Ben bu konunun arkasındayım. Herkesi bu konuda bize destek vermeye davet ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Savaş:, Antakya, ile, İskenderun’daki, statlar, yıkılmasın!,
Yorumlar
Haber Yazılımı