Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 17:50
 
Sarıseki’de donduran serinlik keyfi…
İskenderun’da kavurucu yaz sıcağı ile nemli havalarda vatandaş, Sarıseki Mahallesi’ndeki kaynaktan çıkan ve doğal oluşmuş gölette dondurucu buz gibi suda serinleyerek rahatlıyor.
Yaşam Haberi
Sarıseki’de donduran serinlik keyfi…

Sarıseki’de uzun yıllardır otobanın hemen altında kaynaktan sızın buz gibi su yazın bölge ve çevredeki insanların kavurucu yaz sıcaklarda serinlemek için akın ettiği, yerlerden biri olarak ilgi çekmeyi sürdürüyor.

Sarısekilinin yıllardır kullandığı kaynak tatlı suya mahallenin dışından da özellikle hafta sonları aileleriyle kadınlı erkekli, gençler ve çocuklarla birlikte gelmeye başladı.

Sıcaktan bunalan herkesin serinleme yeri olarak kullanılan Sarıseki tatlı su göletindeki soğuk olan tatlı suyun insanı kendine getirdiğini ifade eden vatandaşlar “Buz gibi soğuk su. Havalar bu yıl hayli çok sıcak ve bunaltıcı. Normalde hasta etmesi düşünülen bu soğuk suda yüzmek çok rahatlatıyor. Kaynak suyu olduğu için temiz ve berrak, içene giren soğukluğuna fazla dayanamıyor ama sıcaktan yanmaktansa ailecek gelip serinlemenin keyfini doyasıya yaşıyoruz. Soğuk su adeta bizi çelikliyor” diye konuştular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıseki’de, donduran, serinlik, keyfi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı