kehribar - logo yanı
Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 12:10
 
Şanlı Bayrağımız Çanakkale’ye yola çıktı…
Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümü ve Şehitler Günü münasebetiyle “Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak” adıyla 7 bölgede eşzamanlı olarak başlatılan etkinlik için Hatay’dan da bir genç yola çıktı.
Yaşam Haberi
Şanlı Bayrağımız Çanakkale’ye yola çıktı…

Dünyaya “Çanakkale Geçilmez” mesajı veren, yurdun her köşesinden gelen askerleri, şehitleri, gazileri temsilen 81 ilden 81 bayrak gençler aracılığıyla Çanakkale Şehitliğine getiriliyor. “Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak” adıyla 7 bölgede eşzamanlı olarak başlatılan etkinlik kapsamında Hatay’dan da düzenlenen törenle yola çıkarıldı.

BAYRAK MANGALA TÜRKİYE BİRİNCİSİYLE YOLA ÇIKTI

Hatay Vali Vekili Aydın Tetikoğlu tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermekte olan Çocuk Evlerinde bakım ve koruma altında bulunan Mangala Türkiye birincisi Y.E.Ç isimli gence bayrak teslimi gerçekleştirildi. Akdeniz Bölgesinde ilk olarak Hatay’dan yola çıkan Bayrak, yola çıkan Y.E.Ç tarafından Osmaniye’deki gence teslim edilecek. Bayrak sırasıyla Osmaniye’den, Kahramanmaraş’a, Adana, Mersin, Antalya, Burdur, Isparta olacak şekilde ilden ile teslim edilecek. Şanlı Türk bayrağı Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak Etkinliği kapsamında 18 Mart 2021 tarihinde Çanakkale’de olması planlanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlı, Bayrağımız, Çanakkale’ye, yola, çıktı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı