Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 12:30
 
Samountain Motosiklet Festivali Nefes Kesti
Samandağ Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Hatay’da ikincisi düzenlenen Samountain Motosiklet Festivali’nde nefes kesen dakikalar yaşandı.
Yaşam Haberi
Samountain Motosiklet Festivali Nefes Kesti

Samandağ’da iki etap halinde gerçekleşen yarışlara Hatay, Adana, Mersin ve Antalya’dan toplam 37 sporcu katıldı. Festivalin birinci gününde Samandağ Sahilinde gösteri turu ile sıralama turları yapıldı. Yarışa, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz start verdi.

 

Yarışın ikinci gününde yapılan Enduro yarışında Mersin Motosiklet Kulübü sporcusu Nevzat Erol birincilik, Antalya Motosiklet Kulübü sporcusu Şükrü Özen ikinci, Antalya Motosiklet Kulübü sporcusu Kemal Deveci de üçüncü oldu. Hatay’ın en hızlısı olarak gösterilen Defne Motosiklet Kulübü sporcusu Mehmet Ali Bahçeci de dördüncü olarak yarışı tamamladı.

 

Yarış sonunda Metyü Motor tarafından birinciye 1.000 TL, ikinciye 500 TL ve üçüncüye 250 TL ödül verildi. Ayrıca Motul’dan bütün alanlarda ilk üç yarışmacıya yağ seti hediye edildi. 5 dalda kupalar dağıtıldı. 90 dakika içinde bitişi görebilen bütün sporcular madalya almaya hak kazandı. Yarışmaya katılan 37 sporcudan yalnızca 16’sı yarışı bitirebildi.  

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samountain, Motosiklet, Festivali, Nefes, Kesti,
Yorumlar
Haber Yazılımı