Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 17:09
 
Samandağlı şehidini dualarla uğurladı…
Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hain saldırısı sonucu şehit olan Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları Samandağ’da binlerce vatandaş dualar, gözyaşları ve alkışlar arasında son yolculuğuna uğurladı.
Yaşam Haberi
Samandağlı şehidini dualarla uğurladı…

Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın ayyıldızlı şanlı bayrağa sarılı cenazesi öğleden sonra Samandağ’daki babaevine getirildi. Bayraklarla donatılmış evin bulunduğu sokağı ellerinde bayraklar bulunan binlerce Samandağlı cenazeye katılarak şehidini bağrına bastı. Şehidin naaşı başında ailesi, yakınları dualar okudu.

Cenazeye Hatay Valisi Rahmi Doğan, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin,Serkan Topal, İsmet Tokdemir, Mehmet Güzelmansur, MHP Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, Ak Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Abdulkadir Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, CHP ve Ak Parti il başkanları, askeri ve sivil erkan ile binlerce Samandağlı katıldı.

Dualar eşliğinde evden çıkarılan Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın naaşı ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları ve alkışlar arasında cenaze nakil aracına konuldu. Kalabalık cenaze aracının peşinden uzun kortej oluşturarak Çiğdede Asri Mezarlığına kadar yürüdü.

YAĞMUR ALTINDA CENAZE NAMAZI

Askeri ve sivil erkandan oluşan protokol ile kalabalık vatandaş topluluğu İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun yağmur altında kıldırdığı cenaze namazının ardından Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın naaşı gözlaşları arasında dualarla toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlandı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samandağlı, şehidini, dualarla, uğurladı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı