kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
27 Mayıs 2021 - Perşembe 13:01
 
Samandağ sahilinde cankurtaran şeridi önlemi…
Hatay’ın Samandağ ilçesinde yaz sezonu onlarca kişinin boğulma vakası yaşamasına neden olan rip akıntısına karşı Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri sahilde cankurtaran şeridi ile önlemler almaya hazırlanıyor.
Yaşam Haberi
Samandağ sahilinde cankurtaran şeridi önlemi…

Hatay’da yaz sezonu deniz, kum güneş üçlemesinin bir arada yaşandığı en önemli yerlerden biri olan Samandağ’da boğulma olaylarına karşı önlemler arttırılıyor. Yaz sezonunda denize serinlemek için giren vatandaşların büyük bölümünün rip akıntısına kapılmaları sonucu boğulma tehlikesiyle karış karşıya kaldığı Samandağ sahilinde HBB İtfaiyesi Cankurtaran ekipleri de hazırlıklarını sürdürüyor.

HBB İtfaiye bünyesindeki ekipler hem sahil boyunca cankurtaran görevi üstleniyor, hem vatandaşı uyarıyor, hem de tedbirler konusunda da çalışmalar yapıyorlar.

HBB İtfaiye cankurtaran ekipleri, Samandağ sahilinde rip akıntısının yoğun olduğu noktaları belirleyerek cankurtaran şeritleri çekmek üzere hazırlıklarını son aşamaya getirdiler.

Hazırlığı tamamlanan cankurtaran şeritleri ekipler tarafından Samandağ sahilinde rip akıntısının oluştuğu noktalara yerleştirilerek boğulma vakalarının önüne geçilmesi amaçlanıyor.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samandağ, sahilinde, cankurtaran, şeridi, önlemi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı