Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 12:06
 
Samandağ Emniyeti Asuman Karacık’a emanet…
Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir kadının ilk kez atandığı Emniyet Müdürlüğü görevine getirilen Asuman Karacık dün itibariyle makamına geçerek mesaiye başladı
Yaşam Haberi
Samandağ Emniyeti Asuman Karacık’a emanet…

9 yıl görev yaptığı Diyarbakır’da 2017 yılında merkez Sur İlçesine Emniyet Müdürü olarak atanan ilk kadın Emniyet Müdürü olan Kars doğumlu Asuman Karacık, Hırsızlık ve uyuşturucu çetelerine yönelik gece saatlerinde de, Sur operasyon günlerinde de görev aldı. Yaklaşık 10 yıllık görev yaptığı dönemde Diyarbakır ve Sur’da halk ile esnaf tarafından Gaffar Okan kadar ilgi gören, sevilen Asuman Karacık 2018 Temmuz’unda Hatay’a atandı. Antakya ve Defne İlçe Emniyet Müdürlüğü, Hatay Silah Patlayıcıları Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan ve Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Karacık dün mesaisine başladı.

Dün itibariyle ilçede göreve başlayan Karacık’a ilk ziyaret Samandağ Sahil Kooperatifi Başkanı Sabahattin Özdemir gerçekleştirdi. Özdemir, Karacık’ı tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi.

İlçeye atanmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Karacık Samandağ insanının yüksek eğitim seviyesine sahip olduğunu, tarihi kültürel ve doğal zenginliğini bildiğini söyledi.

Kanunlar çerçevesinde bu görevi en iyi şekilde yapacağına inandığını sözlerine ekleyen Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık “Kadın olarak bu mesleği isteyerek seçtim ve severek yapıyorum. Dürüst olduktan sonra aşamayacağınız hiçbir engel yoktur. Burada görev yapmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samandağ, Emniyeti, Asuman, Karacık’a, emanet…,
Yorumlar
Haber Yazılımı