kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
30 Temmuz 2021 - Cuma 12:07
 
Samandağ’da içme suyu iyileştirme çalışması…
Hatay’da su sorunu yaşayan ilçelerin başında gelen Samandağ’da HATSU (Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) 9 mahallede içme suyu şebekesi iyileştirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
- Haberi
Samandağ’da içme suyu iyileştirme çalışması…

Samandağ ilçesinde yer altında var olan su kayıplarını önlemek için 9 mahallede içme suyu şebekesi iyileştirme çalışmaları yapan HATSU, hayata geçen proje ile içme suyu iletimi sırasında şebekelerdeki kayıp ve kaçakların önüne geçecek.

Suyu korumanın yanında enerji tasarrufunda da önem rol alacağına dikkat çekilen çalışmayla ilgili HATSU, toplamda 172 km şebekenin yenilendiğini ve 6800 adet abone bağlantısı çalışmasının yapıldığı kaydetti.

 

İlçe merkezindeki mahallelerin ekonomik ömrünü tamamlamış, eski teknoloji, sürekli arızalanan şebekelere veda ettiğini ve yeni şebeke ile güçlü suya kavuşacağını vurgulayan HATSU, yaşam için büyük öneme sahip olan suyun yer altında kaybolması için basınca dayanıklı boruların kullanıldığına dikkat çekti.

 

HATSU ayrıca, Hatay genelinde yapılan içme suyu çalışmalarının içme ve kullanma suyu kalitesinin iyileştirilmesinde büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samandağ’da, içme, suyu, iyileştirme, çalışması…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı