ugur okullari - destop
Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 12:01
 
Samandağ’da 6 kişi boğulma tehlikesi atlattı!
Hatay’ın Samandağ ilçesinde aynı gün içerisinde serinlemek için denize girenlerin en büyük korkusu RİP akıntısına kapılan 6 kişi boğulma tehlikesi geçirdi, ölümden döndü.
Yaşam Haberi
Samandağ’da 6 kişi boğulma tehlikesi atlattı!

Samandağ Çevlik sahili hafta sonu Pazar günü, gün boyu denize serinlemek için girenlerin akınına uğradı. Çevlik sahilinde sık rastlanan rip akıntısı yine korkulu anlar yaşattı. Dün gün içerisinde farklı zamanlarda 6 ayrı kişinin, rip akıntısına kapılarak boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. RİP akıntısına kapılan ve çırpındıkları görülen kişilere yardı için vatandaşlar Hatay Büyükşehir İtfaiye ve cankurtaranlara haber verdi. Cankurtaranlar ile itfaiye ekipleri boğulma tehlikesi geçiren 6 kişiyi boğulmaktan son anda kurtararak karaya çıkarmayı başardı.

Samandağ her yıl yaz mevsiminde halk arasında ‘kum göçmesi veya kum kayması’ olarak da bilinen Rip akıntısı yüzünden çok sayıda vatandan boğulma tehlikesi atlatırken,  ölümle sonuçlanan boğulma vakaları yaşanıyor. Rip akıntısı uyarıları, bilinçlendirme, cankurtaran ve itfaiye ekiplerinin zamanında müdahaleleri Samandağ Çevlik sahilinde yaşanan boğulma vakalarda kurtulma sayısını arttırdığı gözleniyor.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samandağ’da, 6, kişi, boğulma, tehlikesi, atlattı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı