tek kampus bursluluk
kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
10 Mart 2021 - Çarşamba 09:39
 
Şahin TBMM’de Gündeme Getirdi
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Covid-19 pandemisi sürecinde adliyelerde halk ile yakın temasta bulunarak görev yapan hakim, savcı ve avukatların aşı uygulanacak grup sıralamasında öncelikli olmasını istedi.
Siyaset Haberi
Şahin TBMM’de Gündeme Getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Av.Suzan Şahin, Covid-19 pandemisinin başından bu yana adliye ve cezaevlerinde halk ile yakın temasta bulunarak görev yapan hakim, savcı ve serbest avukatların aşı uygulanacak grup sıralamasında 2.aşama sınıfına dahil edilerek öncelikli olmasını isteyerek konuyu TBMM gündemine taşıdı.

Adliyelerde görev yapan ve vatandaşlar ile yakın temas halinde çalışan hakim, savcı ve avukatların görevleri gereği risk grubunda olduklarını söyleyen Şahin, ‘‘Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında başlayan aşılama uygulamaları çerçevesinde Sağlık Bakanlığı tarafından aşı uygulanacak grup sıralaması yayımlandı ancak yargı faaliyetlerine katılan hakim, savcı ve avukatlara öncelikli aşılama grubunda yer verilmedi. Adliyelerdeki insan sirkülasyonunun yarattığı virütik ortamdan en çok etkilenme olasılığı bulunan ve vatandaşlarla yakın temas içerisinde olan hakim, savcı ve serbest avukatlar yüksek risk kapsamında. Hukuki ilişkilerin ve hukuki ihtilafların olduğu yerlerde bulunan hakim, savcı ve avukatların aşılanması, sağlık güvenliğinin sağlanmasının yanı sıra toplum sağlığının korunması için de gereklidir. Sağlık Bakanlığının yayınladığı Aşı Uygulanacak Grup Sıralamasında 2.Aşamada yer alan ‘Hizmetin sürdürülmesi için öncelikli sektörler’ kapsamına hakim, savcı ve avukatların da dahil edilmesi konusunda AKP hükümeti derhal harekete geçmelidir.’’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şahin, TBMM’de, Gündeme, Getirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı