ugur okullari - destop


Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 16:32
 
Şahin “Devlet politikalarında yüzünü millete çevirmeli…”
Basında ‘Habere atılan imza’ sloganıyla markalaşan İskenderun.org ekibini ziyaret eden CHP Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin devlet bütün politikalarında artık yüzünü millete çevirmesi gerektiğini söyledi.
Siyaset Haberi
Şahin “Devlet politikalarında yüzünü millete çevirmeli…”

Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde büyük gereksinim olan maske hediye eden CHP Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin, İskendeurn.org ekibiyle de bir araya geldi.

Karşılıklı gündeme ilişkin sohbet etme olanağı bulan CHP’li Milletvekili Şahin İskenderun.Org ekibinin Basın özgürlüğü gününü de kutlayarak “Dünyanın her yerinde yargı, yasama ve yürütme kadar önemli bir erktir, olmazsa olmazımız, hatta dördüncü ayağımız basın. O yüzden sizin özgürlüğünüz, düşündüğünüzü özgürce ifade edebilmeniz her şeyden önemli” dedi.

Bu ülkede her kesin doğru bilgiye ulaşma hakkı olduğunun da altını çizen Şahin “Sizin de doğru bildiklerinizi bu halka ulaştırma özgürlüğünüz olmalı. Milletin hakkı, sizin de bunu yazabilme hem mesleki hem vatanseverliğiniz dikkate alınarak, bu ülkeyi seven her basın mensubu, gördüğü tüm çıplaklığıyla vatandaşına iletmek, duyurmak varsa bir fikri onu ortaya koymak zorundadır. Bizler yılmıyoruz, yılmayacağız basın emekçilerinin de aynı duyguları taşıdığına inanıyorum. Beki de en fazla mücadele eden kesimlersiniz, bu uğurda bedeller ödeyenlersiniz. Ama biz mutlak demokrasiyi, eşit özgür bir yaşamı illa adaleti istiyoruz” diye konuştu.

Devletin bütün politikalarında artık yüzünü millete çevirmesi gerektiğine de vurgu yapan CHP’li Şahin “Bundan sonra bütün dünyanın bakışı böyle olacak. Hayal ediyoruz, bekliyoruz. Bütün dünya insanlığı, insanlar bu pandemiden bir ders aldı. Politikalar bundan sonra daha sosyal demokrat, daha insana dönük, milletin yüzüne çevrili konumda olacaktır diye umut düşünüyoruz. Sağlık altyapısı konusunda biraz daha çok önemli olduğunu anladılar. İnsana dönük projeler oluşturacakları için bu kötü pandeminin beki de insanlığa bu şerrin de böyle bir hayrı olacağını hepimiz hayal ediyoruz” şeklinde konuştu.    

Bugün ortak akla, bütün seslere kulak vermeye ihtiyaç duyulan dönemden geçildiğini de sözlerine ekleyen CHP’li Şahin şunları söyledi: “Bilime ortak aklı işletmeye ihtiyacımız var. Dünden daha çok kulaklarımızı açıp, tüm sesleri zihnimizden geçirip, bir araya gelip tartışarak bir orta yolu bulmak gerekiyor. İktidar muhalefet, sendikalar kamu kurumları, lütfen bu işin ilgili, etkin yetkin kurumları bir araya gelin bu ülkede ekonomide, tarımda, sanayide ne yapmak lazım, oturup tartışın, konuşun bir orta yol bulup ve bizi çözüme kavuşturun.”   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şahin, “Devlet, politikalarında, yüzünü, millete, çevirmeli…”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı