ugur okullari
Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 19:18
 
Sağlıkçı ve Mehmetçik için siperlik üretiyorlar…
Covid-19 salgınıyla mücadelede özellikle riskli noktalarda çalışan sağlıkçı ve güvenlikçilerin kullanımı için Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde STEM ve Bilim Merkezi’nde geliştirilen 3D yöntemiyle siperlik üretimine geçildi.
Sağlık Haberi
 Sağlıkçı ve Mehmetçik için siperlik üretiyorlar…

Türkiye'nin robotik alanda eğitim konusunda önemli gelişmelerin kaydedildiği Kırıkhan STEM ve Bilim Merkezi özellikle bölgede eksikliği hissedilen sağlıkçılar ve Mehmetçik için siperlik şeffaf maske üretimine başladı.

 

Türkiye genelindeki 3D baskı merkezlerinin birleşerek virüs tehdidine karşı koruyan siperlik şeffaf maske üretimi kampanyasına Kırıkhan STEM ve Bilim Merkezi de bünyesindeki tasarım ve inovasyon atölyesindeki 3D yazıcıları ile gece gündüz üretime geçti.

 

Gerek özgün tasarımlar gerekse de dünya genelinde kullanılan siperlik maske tasarımları üretilerek sağlık kuruluşlarına destek verileceğini belirten Kırıkhan STEM ve Bilim Merkezi Koordinatörü Metin Güven, "Ülkemizde de coronavirüsle mücadele kapsamında devletimiz bir dizi önlem almaktadır. Bizler de Kırıkhan STEM ve Bilim Merkezimizde sağlık çalışanlarımız, Mehmetçiğimiz için, özellikle de kontrol noktalarında insanlarla sıklıkla temas olan çalışan personeller için siperlik üretmekteyiz” dedi.

3D yazıcılarla kendi imkanlarıyla gönüllülük esasına dayalı olarak ürettiklerini vurgulayan Koordinatör Metin Güven “Sağlık çalışanlarına ücretsiz dağıttığımız siperliklerimizden şuana kadar yaklaşık 85 tane ürettik, üretmeye de devam edeceğiz. Yazıcılarımız 24 saat boyunca çalışmakta fedakârca çalışan sağlık çalışanlarımızı fırsatçılara ezdirmeyeceğiz. Elimizdeki tüm imkanları kullanacağız" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Sağlıkçı, ve, Mehmetçik, için, siperlik, üretiyorlar…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı