ugur okullari - destop
Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 14:30
 
Sabun Dağıttılar
Özel Palmiye Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi; ‘5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü’ dolayısıyla doğru el yıkama teknikleri ile ilgili bilgilendirme yaparak, hasta ve hasta yakınlarına sabun dağıttı.
Sağlık Haberi
Sabun Dağıttılar

Etkinlikte, coronavirüsle mücadele kapsamında el hijyeninin önemine değinen Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Vicdan Köksaldı Motor, “Enfeksiyon hastalıklarından korunmada ve antibiyotiklere direnç gelişmesinin önlenmesinde en kolay uygulanabilen ve en etkili yöntemlerden biri, ‘el hijyeni’ olarak tanımlanmaktadır. Bu amaçla Dünya Sağlık Örgütü 5 Mayıs’ı ‘Dünya El Hijyeni Günü’ olarak kabul etmiştir. Özellikle sağlık çalışanlarının el hijyenine uyumunun artırılması hedeflenerek, enfeksiyon kontrol önlemlerine uyulmasının sağlanması sonucunda antimikrobiyal direncin de önlenebileceği vurgulanmaktadır ”dedi.

Köksaldı, ana sloganın ‘ellerinizi yıkayarak hayat kurtarın’ olan 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü’nde bu yıl ‘Hemşireler ve Ebeler: Temiz Bakım Sizin Ellerinizde’ teması işlendiğine dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamladı:

“ Bu yıl Covid 19 pandemisi nedeni ile daha bir önem kazanan el hijyeni, toplum sağlığı için vazgeçilmez bir uygulamadır ve tüm toplum bu konuda bilinçlendirilmelidir”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sabun, Dağıttılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı