ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 11:44
 
Rölyef Sanatkarları Doğuyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Meslek Edindirme Kursları (HATMEK) uzman eğitmen kadrosu, Rölyef sanatını öğrenmek isteyen kursiyerler güzel eserler üretiyorlar.
Kültür Haberi
Rölyef Sanatkarları Doğuyor

Hobi amaçlı kâğıt rölyef sanatı ile ilgilenen, her yaş grubu ve meslek grubuna ücretsiz kurs imkânı sunan Büyükşehir Belediyesi,  vatandaşların boş vakitlerini değerlendirmeleri, stres atmalarını sağlarken bir yandan da aile bütçelerine katkı sunmalarını sağlıyor.

Rölyef sanatının genellikle tarihi yapıların veya insan figürlerinin, modele uygun çalışmaların yardımcı malzemeler ile tabloya boyut vererek yerleştirerek kullanılıyor ve sanatseverlerin oldukça beğenisini kazanıyor.

Posterler alarak eğitmenlerinin destekleriyle şekillendirmeyi öğrenen kursiyerler, kâğıtları tek tek keserek boyutlandırıyor sanat ve tasarım anlamında da önemli mesafeler kat ediyorlar.

Yetenekli insanların kendilerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri amacıyla her yaştan insanların kursa yoğun ilgi gösterdiğinin altını çizen Rölyef Eğitmeni Itır Güleryüz Duman, “Hatay Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde rölyef kursu vermekteyiz. Rölyef kursumuza yoğun talep var. Şu ana kadar 65’e yakın kursiyerimiz oldu. Ev hanımı, doktor, öğretmen ve değişik meslek gruplarından kursiyerlerimiz var. Rölyef kâğıtların üst üste kabartılması ve şekillendirilmesi ile oluşan bir sanat dalı. Herkesi kurslarımızdan yararlanmaları için davet ediyoruz. Sanata ve kültürel faaliyetlere desteklerini esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rölyef, Sanatkarları, Doğuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı