ugur okullari
Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 17:51
 
Reyhanlı HEM de maske üretiyor…
HATAY’ın Reyhanlı ilçesinde Kaymakamlık ve belediye işbirliği ile, korona virüse tedbir amaçlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde(HEM), maske üretimine başlandı.
Sağlık Haberi
Reyhanlı HEM de maske üretiyor…

Korona virüse karşı önlem olarak, HEM’de üretimine başlanılan maskeler ihtiyaç olması halinde gerekli birimlere ve vatandaşlara ulaştırılacak. Kaymakam Ali candan ve Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Arslan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Usta öğreticiler tarafından üretimine başlanılan maskelerin yapımı ile ilgili HEM Müdürü Mehmet Cemiloğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

 

Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Türkiye’nin de  diğer ülkeler gibi bir süreçten  geçtiğini belirterek “Salgın hastalık ile ilgili mücadele devam ederken Kaymakamlık ve belediyemiz, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü  işbirliği ile sağlık konusunda önemli ihtiyaçlardan biride maske üretimidir. Vatandaşlara İhtiyaç durumunda dağıtılmak üzere üretim devam ediyor” dedi.

 

Kaymakam Ali candan ise, ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere maske üretimine başlandığını, coronavirüs ile mücadele konusunda birlikte işbirliği içerisinde çalışmaların devam ettiğini ve ihtiyaç halinde kullanılmak üzere maskelerin hazırlandığını söyledi.

 

Kaymakam Candan Kaymakamlık, belediye, Milli Eğitim ve HEM Müdürlüğü işbirliğiyle maske üretimi yapıldığını kaydederek “Çalışmalar devan ediyor. İhtiyaç olması halinde hazırlanan maskelerin dağıtımı yapılacak. Özverili şekilde canla başla çalışan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Bu konuda sıkıntımız olmayacak. Sıkıntı olmadan da bu belayı hep beraber atlayacağız” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Reyhanlı, HEM, de, maske, üretiyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı