ugur okullari - destop


Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 16:34
 
Reyhanlı'da “Nefes kredisi başvuruları başladı”
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) öncülüğünde gündeme getirilen ‘Nefes kredisi’ başvurularının başladığını, tüm üyelerine sağlanacağını söyledi.
Ekonomi Haberi
Reyhanlı'da “Nefes kredisi başvuruları başladı”

Coronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak zor günler geçiren odaya bağlı tüm üyelerine ‘nefes kredisi’ ile destek verdiklerini ve başvuruların başladığını belirten RTSO Başkanı Zaroğlu “Odamız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğü, Başkan Rifat Hisarciklioglu liderliğinde birçok kez zor zamanda üyelerimize çare, nefes olduk” dedi.

Yeni bir nefes kredisinin de devreye girdiğine dikkat çeken RTSO Başkanı Zaroğlu “Tüm üyelerimize hayırlı olsun. Nefes Kredisi ile zor zamanında yanındayız. Üyelerimize ait olan Odamızın tüm parasını, düşük faizli TOBB Nefes Kredisi ile Üyelerimizin kullanımına sunuyoruz. Hazine ve KGF desteğiyle Denizbank aracılığıyla kredi başvuruları başlamıştır.  Projeye destek veren Hazine ve Maliye Bakanımız @BeratAlbayrak’a, @M.Rifat Hisarcıklıoğlu@KGFTurkiye yönetimi ve @DenizBank’a teşekkür ediyorum. Nefes Kredisi’nde; vergi-SGK borcu yoktur yazısı istenmeyecek
İlave maddi teminat yok. 50 bin lira kredi için 150 TL, 100 bin lira için 300 TL banka masrafı dışında ek masraf olmayacak. KGF kefaleti için mevzuat gereği 0,75 komisyon alınacak. Tüm sektörler başvurabilecek” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Reyhanlı'da, “Nefes, kredisi, başvuruları, başladı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı