Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 14:08
 
Reyhanlı’da mezar tahripçisi DEAŞ’lı çıktı!
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde geçen yıl mezarlıkta bulunan çok sayıda mezar tahrip eden, bazılarının üzerine "Yakında geleceğiz. Biz İslam devletiyiz" diye yazıların yazılmasının faili bir yıl sonra yakalandı.
- Haberi
Reyhanlı’da mezar tahripçisi DEAŞ’lı çıktı!

Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi'ndeki asri mezarlıkta, 100'e yakın mezar taşı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kırılmıştı. Emniyet, olayla ilgili soruşturma başlatmış, olayı terör örgütü DEAŞ gerçekleştirmiş gibi dursa da bu tehlikeli provokasyonu kimin yaptığı bulunamamıştı.

2019 yılı içerisinde Reyhanlı ilçesindeki mezarlıklara zarar verilmesi olayında aralarında kendisinin de bulunduğu ayrıca "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma (DAEŞ)" suçu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden örgütsel içerikli paylaşımlar yaptığı tespit edilen B.A. adlı şahıs ilçe merkezindeki ikametinde yakalandı.

Gözaltına alınan, hakkında Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma ve Silahlı Terör Örgütü Propagandası Yapma suçlarından adli tahkikata başlanılarak  mahkemeye sevk edilen şahsın tutuklandığı bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Reyhanlı’da, mezar, tahripçisi, DEAŞ’lı, çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı