Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 12:52
 
Reyhanlı’da görevli polis coronadan vefat etti!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde ikamet eden, Reyhanlı’da polis memuru olarak görev yapan ve coronavirüsten dün hayatını kaybeden İsmail Hıta toprağa verildi.
Yaşam Haberi
Reyhanlı’da görevli polis coronadan vefat etti!

Reyhanlı’da görevli polis memuru İsmail Hıta coronavirüs testi pozitif çıkması üzerine 8 Nisan'da Adana’da pandemi hastanesine kaldırıldı.

 

SAĞLIKÇILAR KADAR

POLİS DE RİSK ALTINDA

Polis memurunun hastaneye kaldırıldığı gün sosyal medya üzerinden meslektaşlarına "Arkadaşlar, sizlerden bir şey rica ediyorum. coronaya karşı sağlıkçı arkadaşlar kadar polisler de risk altında. Kaç gündür vatandaşlardan kendimizi kolluyorduk ama insanlardaki vurdumduymazlık yüzünden bu saat itibariyle coronadan hastaneye kaldırıldım, testim pozitif çıktı. Rabbim bizleri ve sizleri korusun, hakkınızı helal edin" paylaşımında bulunduğu öğrenildi.

 

23 Nisan günü tedavi gördüğü Adana’daki pandemi hastanesinde vefat eden polis memuru İsmail Hıta’nın cenazesi Adana’dan önce İskenderun’a, ardından da ailenin talebi üzerine Osmaniye’deki köyüne götürülerek toprağa verildi.

 

İSKENDERUN’A İLK

CORONALI DEFNEDİLDİ

Bu arada İskenderun Çankaya Asri Mezarlığına Adana’dan geldiği belirtilen ismi açıklanmayan, coronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden bir kadının cenazesi pandemi kuralları çerçevesinde toprağa verildi. 11 Marttan itibaren Hatay’ın İskenderun ilçesi Çankaya Mezarlığına covid-19 mücadelesini kaybeden ilk cenaze defnedildi.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Reyhanlı’da, görevli, polis, coronadan, vefat, etti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı