Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 17:44
 
RESÜSİST rekor katılım ile tamamlandı
Bu yıl Denizli’de 6.’sı düzenlenen Hastane öncesi Acil Sağlık hizmeti RESÜSİST sempozyumuna Hatay’dan ATT-DER Genel Başkan Abdullah Baltacı ile Genel Başkan Yardımcısı Osman Nuri Kundakçı da konuşmacı olarak katıldı.
Sağlık Haberi
 RESÜSİST rekor katılım ile tamamlandı

ATTDER, İl Sağlık Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Denizli Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, T.C. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Semih Korkut’un Onursal Başkanlığını üstlendiği sempozyuma Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da ilgi gösterdi. 6. Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinde Resüsitasyon Sempozyumu-Resüsist Denizli'ye Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Şamil Kurgun ve Türkiye’nin dört bir yanından bini aşkın katılım sağlandı.

 

Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetleri alanında rekor bir katılımın tarihe geçtiği, alanında uzman konuşmacıların interaktif sunumları ile katılımcılara adeta bir ‘bilim şöleni’ yaşattı. Alanında uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumda; farklı kültür ve coğrafyalardan harmanlanan bilgi ve deneyimler paylaşıldı.

 

ATT-DER Genel Başkanı Abdullah Baltacı ‘Barış Pınarı harekatı’nda şehit düşen Mehmetçiği ve meslek şehitlerini rahmetle andıklarını ifade ederek “Günümüzde yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmeler sağlık çalışanlarının eğitiminde ve mesleki gelişimlerini sürdürmede doğru stratejilerin multidisipliner bir anlayışla uygulanmasını zorunlu kılmaktadır. Bu amaçla çalışma hayatında iş birliği yapan paydaş kurumların bütüncül bir anlayış ve işbirliği içerisinde gerçekleştireceği bu bilimsel şölenin ülkemiz sağlık sistemine önemli katkılarda bulanacağına inanıyoruz” dedi.

 

Türkiye’de Acil Sağlık Sisteminin gelişimine katkıda bulunmayı, yaşadıkları sorunlara karşı da ortak aklı hakim kılmayı hedeflediklerini vurgulayan Genel Başkan Baltacı “İzmir, İstanbul, Batman, Diyarbakır, Adana Resüsist sempozyumlarının ardından; kuruluşundan itibaren Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgeleri arasında bir kavşak noktası, ticaret ve haberleşme merkezi olan Denizli’de Türkiye'nin en etkili Resüsitasyon Sempozyumunun 6.’sını düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da Denizli'nin böyle bir bilimsel programa ev sahipliği yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Acil sağlık çalışanlarının çok önemli bir meslek icra ettiğini, bu bilimsel şöleni gerçekleştiren Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği' ne teşekkür ettiğini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , RESÜSİST, rekor, katılım, ile, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı