SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 15:31
 
Raporu geciken Kanserlinin sigortası ve maaşı kesildi!
İskenderun’da kanserli olduğu için malulen emekli olan Ahmet Tekerek, heyet raporları Ankara’dan dönmediği için emekli maaşı ve sigortası kesilince tedavisi de aksadı, zor günler geçiriyor.
Sağlık Haberi
Raporu geciken Kanserlinin sigortası ve maaşı kesildi!

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Suçıkağı Mahallesinde ikamet eden kanser hastası Ahmet Tekerek’in başına gelenler son günlerde dizilerdeki acılarla dolu karmaşık senaryoları gerilerde bıraktı. Kanser hastalığı yüzünden çalışamadığı için malulen emeklik için başvuruda bulunan Ahmet Tekerek heyete raporu Ankara’dan dönüş olmadığı için maaşının ve sigortasının kesildiğini belirterek “14 günde bir kemoterapi alıyorum. Almadığım zaman yaralar büyüme yapıyor.  Boyun fıtığından ameliyat oldum, 6 hafta zorunlu ilaç alamadım. Karaciğerdeki yara 40x38 milim çapında büyümüş. Çok zor durumdayım” dedi.

CUMHURBAŞKANINDAN

YARDIM İSTEDİ

Bu kadar derdin ve sıkıntının üstüne eşinin de coronavirüs testinin pozitif çıktığını aktaran Ahmet Tekerek, “Götürdük para istediler, sigorta yok diye, baktıramadık! çok zor durumdayım, sorunumu aktarmak için  SGK’yı Maliye Bakanlığını aradım, aramadığım yer kalmadı, hiçbir sonuç alamadım. Başka çarem kalmadı, Sayın Cumhurbaşkanım ellerinizden öperim. Çok zor durumdayım. Bu işe duyarsız kalacağını hiç zannetmiyorum, televizyonlarda görüyorum, bu tür konularda hemen yardımcı oluyorsunuz. Allah razı olsun, Sayın Sağlık Bakanımızdan da ricada bulunuyorum, bütün yetkililerden Allah’ım razı olsun” diye konuştu.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Raporu, geciken, Kanserlinin, sigortası, ve, maaşı, kesildi!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı