Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 12:02
 
Prof. Dr. Sabah’ın Başarısı
ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cumali Sabah Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Arasında Gösterildi
Eğitim Haberi
Prof. Dr. Sabah’ın Başarısı

Önde gelen akademik yayıncılık kuruluşu Elsevier tarafından yayınlanan araştırma dünyanın en etkili bilim insanlarını ortaya çıkardı.

Akademik yayıncılık dünyasında araştırma çıktıları ile alanına öncülük eden araştırmacıları belirlemek için çeşitli ölçütler kullanıyor.

Dünyanın önde gelen akademik yayıncılık kuruluşu Elsevier’de yayınlanan araştırmada bilimsel makale sayısı, atıf sayısı, yazar sırası gibi farklı değişkenlerden oluşan bilimsel etki endeksi kullanılarak dünyanın en etkili bilim insanları belirlendi. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi, Genel Sekreter ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Cumali Sabah araştırma sonucunda dünyanın en etkili bilim insanları arasında gösterildi. Çalışmaları metamalzeme, elektromanyetik ve mikrodalga uygulamaları, antenler ve solar sistemler üzerine odaklanan Prof. Dr. Cumali Sabah makaleleri ile alanında en çok okunan ve atıfta bulunulan araştırmacılardan biri oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof., Dr., Sabah’ın, Başarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı