Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 16:19
 
“Prensibimiz Çalma, Çaldırma Çalış!”
İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, ‘Çalma, Çaldırma, Çalış’ prensibiyle hizmet verdiklerini belirterek göreve geldiği günden itibaren bugüne kadar 17 Milyon 667 Bin TL borç ödediklerini söyledi.
Siyaset Haberi
 “Prensibimiz Çalma, Çaldırma Çalış!”

Brifing salonunda Belediye başkan yardımcıları ve daire müdürlerinin de katıldığı basın toplantısında bilgilendirme yapan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hareket ettiklerini vurgulayarak “Belediye olarak kurumsal çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bu konuda başkan yardımcılarımız ve bağlı müdürlüklerimiz çalışmalarını bu yönde sürdürüyorlar. Belediyemizin sorumluk sahasında bulunan bölgelerde ekiplerimiz aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Her mahalleye eşit hizmet götürüyoruz. Kimseyi ayırt etmiyoruz. İskenderun’un gelişmesi noktasında her türlü fikri öneriyi önemsiyoruz. Sık sık vatandaşlarımız ile bir araya geliyor ilk ağızdan sorunlara çözüm buluyoruz” diye konuştu.

 

ÇALMA ÇALDIRMA ÇALIŞ!

Belediye hizmetlerinde 3 Ç’ye önem verdiklerinin altını çizen Başka Fatih Tosyalı “Çalma, Çaldırma, Çalış” prensibini tüm belediye çalışanlara aktarıyoruz. 1 Ocak 2019 itibari ile belediyenin toplam borcu 230.213.674,30 TL iken 18 Temmuz 2019 Borç durumu 212.545.792,73 TL ‘ye düştü. Diğer yandan tüm borçlarımızı ödemeye devam edeceğiz. Belediyemizin imkânları ölçülü, dikkatli ve verimli kullanıyoruz” dedi.

 

Yaşlı ve kimsesizler ev temizliği hizmetlerine de değinen Başkan Tosyalı 648 ev, 162 camii temizliği yapıldığını, 915 sefer hafriyat nakliyesi gerçekleştirildiğini, 679 adet konteynır tamiri ve dağıtımı, 62 mahalle larva ilaçlaması ve haftada 2 gün tüm mahallelerde uçkun mücadelesi yapıldığını kaydetti.

 

HERŞEY İSKENDERUN İÇİN

Başkan Tosyalı, Bölgesel Amatör liginde mücadele edecek olan Turuncu Mavili takımının da yeni yönetiminin belirlendiğini aktararak “Spor kulübümüz yeni transferlerle güçleniyor.5 Temmuz İskenderun spor kulübümüz maçlarını 5 Temmuz stadında oynayacak. Sezon öncesi statta bakım onlarım çalışmaları belediyemiz tarafından yapılıyor. Kentimiz, bölge ve ülke ekonomisine büyük yarar getirecek olan gümrük laboratuvarı kuruluyor. Belediyemiz ve Milli Emlak Müdürlüğü ile imzalanan tahsis protokolü ile sahil iskele ücretsiz bir şekilde belediyemize tahsis edildi. Vatandaşlarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Sevgili hemşerilerimizin istek, öneri ve sorunlarını dinliyor belediyemizin imkânları ölçüsünde çözüm buluyoruz. Halka hizmet noktasında Hatay Valiliğimiz ile işbirliği halindeyiz” şeklinde konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Prensibimiz, Çalma,, Çaldırma, Çalış!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı