Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 19:21
 
Polisten kaçmanın ilk faturası 8 bin 723 TL
Hatay’ın İskenderun ilçesinde şüphe üzerine durdurmak istediği araç ile polis arasında müthiş bir kavalamaca yaşandı. Polisin durdurmayı başardığı aracın plakası sahte çıktı şüphelilere ise 8 bin 723 TL ceza uygulandı.
Yaşam Haberi
Polisten kaçmanın ilk faturası 8 bin 723 TL

Edinilen bilgiye göre, İskenderun’da şüphe üzerine polis otoları ile özel otomobil arasında bir kovalamaca yaşandı. İskenderun Şehir merkezinde Sahte plakalı araçla gezerken şüphe uyandıran araç emniyet ekiplerinin dikkatini çekince durdurmak istedi. ‘Dur’ ihtarına uymayan sahte olduğu belirlenen 06 HF 1775 plakalı aracı polis otoları kovalamaya başladı.

İçerisinde üç kişinin bulunduğu araç kaçarken park halindeki bir araca çarptı. Asayiş, yunus ve trafik polislerinin yaptığı kovalama ise filmleri aratmadı. Tren istasyonu içerisine giren kaçan araç peşine düşen polisler tarafından lojmanların bulunduğu yerde sıkıştırdı. İçerisinden engelli ve çolak olan bir kişi elinde bıçakla tren istasyonunun raylarının üzerinden kaçmaya başladı.

Polislerin havaya ateş açarak kovaladığı şüpheli, kendini tren garı civarında bulunan dere kenarına atarak gizlemeye çalıştı. Uzun süren aramalara trafik ekipleri de katıldı ve çalıların arasına gizlenen şüpheli polisin dikkati sayesinde yakalanarak gözaltına alındı.

Kaçan araç içerisindeki tüm şüpheliler polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındı, trafik ekipleri, sahte plaka, ters istikameti girme, dur ihtarına uymama, ehliyetine el konulmasına rağmen araç kullanma nedeniyle toplam 8723 TL para cezası yazıldı. Konunun asayiş yönünden de araştırmasının devam ettiği bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Polisten, kaçmanın, ilk, faturası, 8, bin, 723, TL,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı