kehribar - logo yanı
Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 19:16
 
Polis-zabıta anonsla gün boyu uyardı…
Dünyayı etkisi altına alan coronavirüse karşı Türkiye’de 65 yaş, üstü ve kronik hastaların sokağa çıkmalarını yasaklayan karara karşın Hatay’ın İskenderun ilçesinde, polis ve zabıta ekipleri gün boyu anonsla vatandaşı uyardı.
Yaşam Haberi
Polis-zabıta anonsla gün boyu uyardı…

Coronavirüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeyle 65 yaş, üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından tüm yurtta olduğu gibi İskenderun’da da ihlaller dikkat çekti.

İskenderun’da polis ve zabıta ekipleri şehir merkezi başta olmak üzere, mahalle aralarında araçla dolaşarak yasaklı vatandaşların evlerinden çıkmamaları yönünde uyardı.

Bu arada birçok mahallede de camilerden de anonslar yapılarak durumun ciddiyetine dikkat çekilerek vatandaşların zorunlu olmadıkça, 65 yaş ve üstü ile kronik hastaların da sokağa çıkmaması istendi.

Camilerden, zabıta ve polis megafonlarından coronavirüs nedeniyle vatandaşların zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları yönünde uyarılarda bulunularak "Değerli hemşerilerimiz evlerinizde kalmanız sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı için önemlidir. Lütfen zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım” anonsu yapıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Polis-zabıta, anonsla, gün, boyu, uyardı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı