Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 13:54
 
Polis çalıntı motosikletlerin izini sürüyor…
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Şehir genelinde çalıntı motosikletler üzerinde yapılan çalışmalarda çok sayıda çalıntı, hacizli ve şase numaraları silinmiş motosikletler ele geçirdi.
- Haberi
Polis çalıntı motosikletlerin izini sürüyor…

Edinilen bilgilere göre, bugünü kadar birçok motosikleti çalarak tekrar sahiplerine satmaya kalkan şebekeyi takibe alan polis, şehir genelinde motosiklet tamircilerine ait olduğu belirlenen toplam 15 adrese baskın düzenledi.

Adreslere yapılan baskınlarda özellikle çalıntı motosikletleri ucuza aldıkları tespit edilen, iş yerinde bulunan ruhsatsız ve şase numaraları silinmiş motorlar ele geçirilerek el konuldu, iş yerine ve sahibine idari para cezası uygulandı.

Emniyet müdürü Nevzat Güneş’in talimatıyla yapılan çalışmalarda özellikle uyuşturucu ve terör faaliyetlerinde kullanılacağı düşünülen çalıntı motosikletler, tek tek adreslerden toplandı. Emniyet ekipleri özellikle tamir işi yapan iş yerlerini çalıntı olduğu düşünülen motosikletleri kesinlikle almamaları, değerinin altında alınan malzemelerin de mutlaka sorun olduğu uyarısında bulundu.

 

Yapılan çalışmalarda ele geçirilen 9 motosiklete el koyuldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Polis, çalıntı, motosikletlerin, izini, sürüyor…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı