ugur okullari - destop
Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 14:09
 
Payaslı ‘Hastane’ için tarih bekliyor!
Hatay’ın Payas ilçesine hastane kazandırılması için belediye başkanı, milletvekilleri, mahalle muhtarları, siyasiler harekete geçerek başkentte girişim başlattı, ancak kent halkı bir an önce sonuç almak istiyor, tarih bekliyor.
Sağlık Haberi
Payaslı ‘Hastane’ için tarih bekliyor!

Ülke ekonomisine en çok istihdam ve katkı sağlayan, Payas’a gerekli hastane projesinin bir an önce yetkililer tarafından çıkarılmasını isterken, Belen’e ve Arsuz’a hastaneler yapılacağının duyurulmasıyla birlikte, Payas’a yapılması düşünülen ‘uydu’ hastanesinin de ne zaman yapılacağını, ihale gününü öğrenmek istiyor.

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Ak Parti Milletvekilleri H. Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, 12 mahalle muhtarı, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Ekrem Vural, Ak Parti İlçe Başkanı Veysi Güler, MHP İlçe Başkanı Adem Akyürek ve daha birçok isim, ilçeye hastane yapılması için bir araya gelmişti. Toplantılar, ziyaretlerin ardından Ankara çıkarması ile sağlık bakanlığına gidilerek hastane talebi bir kez daha Bakan Fahrettin Koca’ya iletildi.

Büyük sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapan, Türkiye’nin en büyük entegre firmaları ile 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında ilk elliye giren onlarca dev sanayi tesisi bulunduran 42 bin nüfuslu Payas’ta bir devlet hastanesinin bulunmamasının büyük bir eksiklik olduğuna dikkat çekildi.

AK Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Abdulkadir Özel’in bu konuda yoğun bir çabası olduğu, ancak Payas halkının vekillerden, tarih ve hastanenin kapsamı bakımından net bir yanıt bekliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Payaslı, ‘Hastane’, için, tarih, bekliyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı