ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
17 Ağustos 2020 - Pazartesi 16:19
 
Payas’ta ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ kontrolü
Türkiye’de covid-19 tedbirleri kapsamında ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ kuralları Hatay’ın Payas ilçesinde de Kaymakam ve Belediye Başkanı tarafından çeşitli alanlarda denimler yapılıyor.
Sağlık Haberi
Payas’ta ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ kontrolü

Tüm yurtta olduğu gibi Hatay’da da covid-19 vaka sayısındaki artış nedeniyle özellikle maske kullanımının her alanda zorunlu hale getirilmesi, sosyal mesafe ve hijyen kontrolleri tüm ilçelerde sürdürülüyor.

Payas İlçe Kaymakamı Polat Kara, Belediye Başkanı Bekir Altan ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Bağ Covit-19 salgını ile mücadele kapsamında semt pazarı denetimi gerçekleştirdi. Kaymakam, belediye başkanı ve Emniyet müdürü girişte tüm vatandaşlar gibi ateşleri ölçülerek semt pazarına geçtiler.

Daha sonra Pazar esnafı ve vatandaşların özellikle maske zorunluluğu, sosyal mesafe ve hijyen konusundaki hassasiyetini gözlemledi, bilgiler verdi.

Kaymakam, Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürü zaman zaman sohbet ettikleri pazarcı esnaf ile vatandaşlara Covid-19 ile mücadelede üç önemli tedbirin maske, sosyal mesafe ve hijyen olduğuna işaret ettiler.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Payas’ta, ‘Kontrollü, Sosyal, Hayat’, kontrolü,
Yorumlar
Haber Yazılımı