ugur okullari
Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 18:45
 
Payas HEM’de Anti Bakteriyel maske üretimi…
Hatay’ın Payas İlçesinde de Kaymakamlık ile Belediyesi bünyesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğündeki gönüllü kadınlar tarafından oluşturulan ekip tarafından maske üretimine başlandı.
Sağlık Haberi
Payas HEM’de Anti Bakteriyel maske üretimi…

Payas Kaymakamlığı Payas Belediyesi korona virüs önlemleri kapsamında Halk Eğitim Merkezinde gönüllü kadınlar aracılığıyla maske önlük üretim tezgâhlarında günlük 400 adet üretilen maskelerin, sağlık personeli ve güvenlik güçlerine dağıtıldığı kaydedildi.

Payas İlçe HEM (Halk Eğitim Merkezi) Müdürlüğü Atölyesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam Dr. Polat Kara, eğitimciler ve kursiyerlerden oluşan maske üretim ekibine teşekkür etti.  

Üretilen bu maskelerin ilk etapta ilçede bulunan sağlık çalışanlarına ve güvenlik güçlerine dağıtılacağını vurgulayan Kaymakam Polat Kara maskelerin çok kullanımlık anti bakteriyel ve yıkanabilir olarak üretildiğini söyledi.  

Kaymakam Polat Kara, Halk Eğitim Merkezi atölyelerinde 12 gönüllü kursiyer tarafından üretildiğini de belirterek “Aralıksız bir şekilde devam edecek maske üretimiyle talep oldukça ilçemizde bulunan kurum ve kuruluşlarımızın da ihtiyacını karşılayacağız" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Payas, HEM’de, Anti, Bakteriyel, maske, üretimi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı