kehribar - logo yanı
Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 17:52
 
“Partimizin tabanına sahip çıkacağız”
Cumhuriyet Halk partisi İskenderun İlçe Başkanlığı için aday olan Cemal Yalçın, “Allah nasip eder, üyeler bizlere görev verirlerse; biz önce partimizin tabanına sahip çıkacağız” dedi.
Siyaset Haberi
“Partimizin tabanına sahip çıkacağız”

CHP İskenderun İlçe teşkilatında Cemal Yalçın’ın ilçe başkanı adaylık açıklamasını yaptığı toplantıya İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Kadın Kolları Başkanı Dr. Muhsine Korkmaz ile kalabalık partili topluluğu katıldı.

Konuşmaların işaret diliyle de işitme engelli partililer için aktarıldığı toplantıda yıllarca Cumhuriyet Halk Partisinin il yönetim kurunda görev yaptığını belirten Cemal Yalçın bugün ilçede partisinin hizmetkâr olmak için ilçe başkanlığına aday olduğunu söyledi.

İKİ SEÇİM KAYBETTİK!

Yerelde iktidarın, genelde iktidarı getireceğinin altını çizen Cemal Yalçın “Mevcut yönetim, yönetici arkadaşlarım 4 yıl görev yaptılar. Bu süre içerisinde maalesef iki seçim kaybettik! Ben bu süreç içerisinde başarı çalışmaları, artıları-eksileri vardır, ben bunu konuşmak istemiyorum. Artı ve eksilerini sayın delegeler Pazar günü bu karneyi verecekler. Sınıfı geçerler veya kalırlar bilmiyorum. Allah nasip eder, üyeler bizlere görev verirlerse; biz önce partimizin tabanına sahip çıkacağız. Daha sonra partimizi büyütmek için elimizden ne geliyorsa gece gündüz demeden sahada çalışarak ilk yapılacak seçime partimizi hazırlayacağız” diye konuştu.

“KOLTUĞA YAPIŞIP KALMAYACAĞIZ!”

Görevi aldığı andan itibaren parti içi kırgınlıkları kesinlikle bitireceklerini vurgulayan Cemal Yalçın “Türkiye Cumhuriyeti’nde bugün büyük bir kriz var, eğer biz iktidar olacaksak, önce kendi semtimizden, kendi mahallemizden, İlçemizden Ankara’ya kan akışını sağlamamız lazım. Kan akışını sağlamamız için de sokakta kapı kapı gezip çalışmamız lazım. Güçlü bir tabanımız var. Biz önce tabanımıza sahip çıkacağız. Tabiri caizse pirince giderken bulgurdan olmayacağız. Ben buradan bütün parti büyüklerime sesleniyorum. Lütfen herkes elini taşın altına koysun, bu partinin İskenderun’da güçlenmesi için elinden gelen her şeyi herkes yapsın. Biz sahaya ineceğiz, koltuğa yapışıp kalmayacağız. Belki bu koltukta oturmak bize iktidarı getirmez ama sahada çalışmak bize iktidarı getirir”   

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Partimizin, tabanına, sahip, çıkacağız”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı