kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
10 Mayıs 2022 - Salı 18:01
 
Parlar: “Erdoğan Mültecilerle Koltuğunu Korumak İstiyor!”
Mülteci konusuyla ilgili değerlendirmede bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, iktidarın mültecilerin oylarıyla kontluğunu sağlamlaştırmak istediğini savundu.
Siyaset Haberi
Parlar: “Erdoğan Mültecilerle Koltuğunu Korumak İstiyor!”

İktidarın mülteciler konusunda muhalefeti ‘ırkçı’ gibi göstermesinin çok yanlış bir tutum olduğunu belirten CHP Hatay İl Başkanı Ramiz “İktidar, mültecilerin oyları ile koltuğunu sağlamlaştırmak istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'yi akıl almaz bir felakete sürüklüyor. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 32. kuruluş yıldönümü töreninde konuştu. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak "Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Siz ne derseniz deyin biz oradayız" dedi. Kısacası yeniden mülteci konusunu kapatmak için manipüle konuşmalarla bizleri susturmaya çalıştı” diye konuştu.

 

Erdoğan’ın gelecekte gelecek felaketin farkında olmadığına işaret eden CHP’li Parlar “Ama Türkiye büyük bir sorunla karşı karşıya. Sadece Hatay'da değil, Türkiye'nin birçok yerinde Suriyeli ve Afgan nüfusu Türk nüfusuna yaklaşıyor. Türkiye'nin dengesi iyice bozulmakta; Erdoğan sorunu çözmek yerine hâlâ üstünü kapatmakta ve konuyla ilgili açıklama isteyen bizleri ise ırkçılıkla  yerine suçlamakta. Biz bunu asla kabul etmiyoruz” dedi.

 

Sadece bazı sorulara cevap istediklerini ifade eden CHP’li Parlar “İktidarının amacının ne olduğunu soruyoruz. Vatandaşlık verilmesini sorguluyoruz. İktidar ne kadar susarsa sussun zaten her şey ortada. Erdoğan koltuğunu koruma altına almak istiyor. Sorgusuz sualsiz Suriyelilere, Afganlara vatandaşlık veriyor. Kendi halkına tanımadığı iltimasları yabancılara tanıyor. Bayramda ülkesine ziyarete gidenleri Türkiye'ye geri alıyor, savaş var diyerek halkı susturmaya çalışıyor. Türkiye'de kaç Suriyeli, Afgan yaşadığını saklıyor, vatandaşlık verilenlerin sayısını dahi açıklamıyor. Çok yanlış bir politika izleniyor. Oy için Türkiye'yi tehlikeye sokuyorlar, Türkiye'yi uçuruma sürüklüyorlar, hiçbir şey olmamış gibi kendilerini ve yancılarını besliyorlar" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Parlar:, “Erdoğan, Mültecilerle, Koltuğunu, Korumak, İstiyor!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı