ugur okullari - destop
Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 20:01
 
“Panik Yapmayın, Önleminizi Alın”
Beyin Sağlığı Haftası dolayısıyla açıklama yapan Nöroloji Uzmanı Dr. Atilla Kara özellikle ileri yaştaki kişilerin riskli grup olduğunu belirterek, virüse karşı korunma yöntemlerine dikkat çekti.
Sağlık Haberi
“Panik Yapmayın, Önleminizi Alın”

Tüm dünyada ciddi bir problem olan korona virüs salgınının, nörolojik problemleri de etkilediğini ifade eden İskenderun Gelişim Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Atilla Kara, özellikle ileri yaştaki kişilerin riskli grup olduğunu belirterek, virüse karşı korunma yöntemlerini kamuoyu ile paylaştı.

Beyin damar hastalıklarının, yaşam kalitesini en fazla etkileyen ve ölüm nedeni olarak da ikinci sırada yer alan hastalık grubu olduğunu vurgulayan Uzman Dr. Atilla Kara “Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs, dolayısıyla hepimizin gündemi oldu. Özellikle yaşlı hastalarımız bu virüsten dolayı risk grubunda yer alıyor” dedi.

Parkinson hastalığı, beyin damar hastalığı, yüksek tansiyonu ve diyabeti olan hastalara bu virüsün daha hızlı bulaşacağına işaret eden Dr. Kara “Alınacak önlemler hayati önem taşımaktadır. Mümkün olduğunca hastalıklı insanlarla yakın temastan kaçınılması gerekiyor. Panikle gereksiz ilaç kullanmak, sadece sağlığa zarar verecektir. Bu virüs salgınından korunmak için, özellikle hijyen kurullarına dikkat edilmelidir. Hasta olan kişilerin mutlaka maske takması ve yaşlı hastalara yaklaşmaması önemlidir” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Panik, Yapmayın,, Önleminizi, Alın”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı