ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
02 Mayıs 2021 - Pazar 16:31
 
Pandemi kısıtlamasında ‘İşçi Bayramını’ kutladılar…
Dünyada ve Türkiye’yi etkisi altına alın covid pandemi sürecinin ikinci yılında emekçiler 1 Mayıs İşçi Bayramını yurt genelinde olduğu gibi İskenderun’da iki gün önce kısıtlı bir etkinlikle kutlandı.
Yaşam Haberi
Pandemi kısıtlamasında ‘İşçi Bayramını’ kutladılar…

İskenderun’da 1 Mayıs günü (dün) 17 günlük tam kapanma sürecinde ise çalışmak zorunda kalan birçok işyerinde sendikalar işçilerle bir araya gelerek kısıtlı kutlama yaptı.

Kısıtlamadan muaf olan, denetimlere katılan Kaymakam İskender Yönden ise 1 Mayıs İşçi Bayramı günü, Güvercinli parkta temizlik emektarları ile birlikte güvercinleri besledi, “1 Mayıs; emeğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın helalinden kazanç peşinde olanların günü kutlu olsun! Özgürlüğe bir kanat çırpışı pandemi günlerinde…” diye mesajını verdi.  

1 Mayıs işçi bayramında işyerlerinde İskenderun Demiryolu çalışanları da pandemi kısıtlamaları çerçevesinde Emek ve Dayanışma gününü kutladı.

Demir Yol İş Sendikası Adana Şubesi Mali Sekreteri Yusuf Yıldırım, mesaide olan işçilere sendika genel merkezinin bildirisini okudu, yaklaşan toplu iş sözleşmesi öncesinde bilgilendirme yaparak “Bir dahaki 1 Mayısları meydanlarda coşkulu bir şekilde bayram havasında kutlayabilmek dileğiyle Yaşasın 1 Mayıs işçinin emekçinin bayramı” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pandemi, kısıtlamasında, ‘İşçi, Bayramını’, kutladılar…,
Yorumlar
Haber Yazılımı