tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
06 Ekim 2021 - Çarşamba 15:49
 
Palmiye’de Emzirmenin önemine dikkat çekildi
İskenderun Palmiye Hastanesi’nde ‘1-7 Ekim Emzirme Haftası’ kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan bilgilendirme standında anne sütünün ve emzirmenin önemine dikkat çekildi.
Sağlık Haberi
 Palmiye’de Emzirmenin önemine dikkat çekildi

Hastanenin Yeni doğan Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Zeynep Çamkes, bebeklerin ilk altı ay kesinlikle anne sütüyle beslenmesi gerektiğini söyledi.

Anne sütünün bebeğe sağladığı faydalar hakkında bilgilendirmede bulunan Uzm. Dr. Zeynep Çamkes, “Bebeğin sağlıklı büyümesine ve bağışıklığının artmasına neden olan anne sütünün, alerjik hastalıkların sıklığını azalttığı görülmüştür. Anne sütü içen çocukların zekâ düzeyinde artış daha fazladır. Anne sütü tek başına çocuğun besin öğeleri gereksinimini karşılayabilmektedir. Bebeği, onlarca fayda sağlayan anne sütünden mahrum etmemek gerekir. Bebekte ilk hafta kilosunun onda biri kadar kilo kaybı normaldir. Günde 5-6 kez idrar yapması iyi doyduğunu gösterir. Bu nedenle doğumdan sonra ilk hafta içindeki kontrol çok önemlidir. Dolayısıyla doğumdan hemen sonra ilk 6 ay sadece anne sütünü, sonrasında 2 yaşa kadar devam edilmesi çok önemlidir” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Palmiye’de, Emzirmenin, önemine, dikkat, çekildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı