ugur okullari - destop
Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 11:14
 
Özova, Mısırda da Geleneği Bozmadı
Tarımda gerçekleştirdiği alımlarla ve yaptığı ödemelerle çiftçinin yüzünü güldüren Özova Tarım, mısır alımında da geleneği bozmadı.
Yaşam Haberi
Özova, Mısırda da Geleneği Bozmadı

Amik Ovası’nın hububat alımlarında son yıllarda hep ilklere imza atan Özova Tarım, 2020 yılının ilk mısır alınımını kurban keserek gerçekleştirdi. Tarladan hasadı gerçekleşen mısırlar, kamyonlarla Özova Tarım’ın Kırıkhan-Reyhanlı yolu üzerindeki silolarına boşaltılmaya başlandı.

 

        Özova Grup tarafından yapılan açıklamada, çiftçinin yüzünü her zaman güldürdüklerini, mısır alımlarında da ödemelerin peşin gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada, 2020 sezonu için yüksek rekolte beklentisi içerisinde bir beklenti olduğu ifade edilerek, kurum olarak tek amaçlarının, geçmişte olduğu gibi bu dönemde de çiftçinin yüzünü güldürmek olduğu belirtildi.

 

Hatay’da çiftçi dostu olarak uzun yıllardır çiftçinin yüzünü güldüren Özova Grup yönetim Kurulu Üyesi Mete İçcan, bereketli geçen buğdayın ardından mısır hasadının ardından alımı gerçekleştirmekten büyük heyecan yaşadıklarını ifade etti.

 

Mete İçcan, Hatay çiftçisinin bu yıl da yüzünün güldürmek istediklerini vurgulayarak, bir yıllık emeğinin ve alın terinin karşılığını alçak olmalarından dolayı mutluluk duyacaklarını dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özova,, Mısırda, da, Geleneği, Bozmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı