ugur okullari - destop


Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 18:57
 
Özel Mesleki Eğitimin ilk adresi Teknokent oldu…
Özel İskenderun Teknokent Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucusu Rahşan Barın, ilk olmanın sorumluluğunun bilinciyle eğitimde geleceğin ustalarını yetiştirmek, bölgedeki sanayi kuruluşlarına kalifiye ara eleman ihtiyacına katkı sunduklarını söyledi.
Eğitim Haberi
Özel Mesleki Eğitimin ilk adresi Teknokent oldu…

Hatay’ın ilk özel mesleki ve teknik okulu Teknokent Koleji, geride bıraktığı iki yılın ardından mesleğe ilgi duyan aile ve öğrencilerin adresi haline geldi. Özel İskenderun Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucusu Rahşan Barın, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı başında öğretime başladıklarını hatırlatarak “İskenderun ve çevre ilçelerimizdeki halkımızın ilgisi ile iki yıl gibi kısa bir sürede çok çabuk gelişerek hedeflediğimiz kapasiteye eriştik. 2020 – 2021 yılı kayıtlarımız yoğun veli ilgisi ile devam etmektedir. Bu da verdiğimiz eğitimin velileri memnun ettiğini göstermektedir” dedi.

 

İskenderun Körfezi’nde yoğunlaşan sanayi kuruluşlarına yetişmiş kalifiye ara eleman kazandırdıkları ve mezun olduklarında kısa sürede iş hayatına atılma avantajının öğrenci ile velilerin ilgisini Teknokent Kolejine yönelttiğini anımsatan Barın “Bu ilgi ve yoğunluk, bu yıl planladığımız kontenjanın çok üzerine çıkacağımızı ön görmektedir. Bu da göstermektedir ki okulumuz, iki yılda verdiği hizmetle halkımızın büyük teveccühünü kazandı. Bu nedenle de Teknokent Koleji olarak İskenderun ve çevre ilçe halkımıza da teşekkür ederiz. Onların güvenine layık olmaya çalışacağız” diye konuştu.

 

Hatay’ın ilk Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmanın kendilerine büyük bir sorumluluk yüklediğine işaret eden Kurucu Rahşan Barın “Öğrencilerimizi, gerek bire bir gerekse grup çalışmaları gerekse de en fazla 24 kişilik özel sınıflarımızda hem Anadolu Lisesi eğitimi vererek akademik eğitime hazırlıyoruz. Aynı zamanda teorik meslek dersleri ile birlikte işletmelerde mesleki eğitim aldırarak iş aleminin bizden beklentisi olan bilgi donanımlı, pratik eğitimini almış kalifiye ara eleman ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz.

Teknokent Koleji’nde endüstriyel otomasyon teknolojileri alanın mekatronik dalında eğitim öğretim de veriliyor. Bu alanla ilgili tüm laboratuvar ve atölyelerimiz arasında temel mekanik atölyesi, teknik ve mesleki resim atölyesi, bilgisayar laboratuvarı, temel endüstri uygulamaları laboratuvarı, proje laboratuvarı, mikrodenetleyici laboratuvarı, ardışık kontrol laboratuvarı, fabrika otomasyon ve otomatik üretim laboratuvarı, hidrolik pnömatik laboratuvarı ile baskı devre odası gibi birimlerimiz bulunuyor” şeklinde konuştu.

       

Okullarındaki AMP (Anadolu Meslek Programı) uygulandığına da işaret eden Rahşan Barın şöyle devam etti: “Öğrencilerimizin pratik eğitimi İşletmelerde Mesleki Eğitim adı altında 12. Sınıfa geçen öğrencilerimize verilmektedir. İsminden de anlaşılacağı gibi öğrencilerimiz pratik eğitimlerini işletmelerde yapmaktadır. İşletmelerdeki mesleki eğitimleri haftada ü gün olup bir eğitim öğretim yılı boyunca sürüyor. Kaliteli ortaöğretime erişim, Türkiye için giderek daha fazla önem kazanıyor. Gençlerimizin potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri, toplumsal yaşama istedikleri şekilde etkin biçimde katılmaları ve insana yaraşır istihdam olanaklarından yararlanmaları için onlara öncelikle nitelikli bir lise eğitim öğretim programı sunuyoruz. Bunun için yola çıkan İskenderun Teknokent Koleji, kaliteli lise eğitimi çerçevesinde mesleğe özgü becerilerin yanı sıra daha geniş ve aktarılabilir hayat becerilerini de kazandıran programlar sunmaktadır…”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, Mesleki, Eğitimin, ilk, adresi, Teknokent, oldu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı