ugur okullari - destop
Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 12:54
 
Özel Gelişim Üçüncü Basamak Hastane Olma Yolunda...
Genel Koordinatör Ozan Yaşar, Gelişim Hastanesini üçüncü basamak hastane statüsüne dönüştürecek, yatak kapasitesini 300’e, personel sayısının da 700’e çıkaracak 30 milyon liralık yatırım hazırlığında olduklarını açıkladı.
Sağlık Haberi
Özel Gelişim Üçüncü  Basamak Hastane Olma Yolunda...

Özel Gelişim Hastanesi Genel Koordinatörü Ozan Yaşar, Başhekim Dr. Ömer Süha Caymaz ile ekibi, Basın mensuplarıyla bir araya geldi. Genel Koordinatör Ozan Yaşar, İskenderun’da kurulan İlk Özel Hastane kimliğiyle, 15 Mart 2005 yılında çıktıkları yola ilk günkü heyecanla devam ettiklerinin altını çizerek “Sizlerle büyüyoruz. Yüz binlerce İnsanın sağlığına vesile olduğumuz 14. yılımızı gururla geride bırakarak, emin adımlarla gelişmeye devam ediyoruz” dedi.

Genel Koordinatör Ozan Yaşar, toplam 17 bin metre kare kapalı alan ve 206 yatak kapasitesine sahip hastanede yılda ortalama 10 bin ameliyat, 300 bin poliklinik hizmeti vererek, 20 bin yatan hasta karşıladıklarını, 7/24 kesintisiz sağlık hizmeti sunmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

 

SAĞLIĞINIZI ÖNEMSİYORUZ

‘Sağlıkta Gelişim Zamanı’ sloganıyla, ileri teknoloji ve deneyimli uzman kadrosuyla birlikte, 14 yıldan bu yana uluslararası standartlarda hizmet sunarak, sağlık sektöründe önemli gelişmelere ve yeniliklere imza atmaya devam ettiklerini kaydeden Genel Koordinatör Yaşar “Sağlığınızı önemsiyoruz. 58’i hekim, 629 personelle sağlık alanında gelişmeye devam ederken; vatandaşlarımızın şehir dışına gitmelerine gerek kalmadan, bize güvenmeleri ve bizi tercih etmeleri, en büyük gurur kaynağımız olmuştur. İskenderun Gelişim Hastanesi Ailesi olarak; hastalarımıza en iyi tanı ve tedavi hizmetlerini sunmak, hastalarımızın yaşam kalitelerini yükseltmek, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini arttırmak, bizim için çok değerlidir” diye konuştu.

 

Onkoloji Merkezi, Obezite Merkezi, Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi gibi özellikli birimleriyle sağlık sektöründe ulusal düzeyde hizmet verdiklerini vurgulayan Ozan Yaşar “Hastanemiz; Şubat 2017’den bu yana, Başkent Üniversitesi ile Radyoterapi konusundaki işbirliğinin ardından, modern ışın tedavisi uygulamalarına devam etmektedir. Büyük bir öneme sahip Onkoloji Merkezimiz; teknolojik alt yapısı, uzman ve deneyimli kadrosuyla, bölgenin ihtiyacına tam olarak cevap verecek konumdadır. Yine bünyemizde, çağın en büyük sorunlarından olan obeziteyle mücadele kapsamında, ‘Obezite Cerrahisi Merkezi’ kurulmuştur. Merkezimizin ameliyathanesinde kullanılan üst düzey Full HD Laparoskopik Sistemle; alanında uzman hekim, diyetisyen, psikoloğun yer aldığı ekibimizle, kaliteden ödün vermeden sağlık hizmeti sunmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

6 YILDA 12 BİN ANJİYO…

2012 yılında kurulmuş olan ve ulusal düzeyde başarılar sağladıkları Kalp ve Damar Cerrahisi merkezlerinde, uzman ve akademik kariyere sahip hekimlerin ulusal çapta gerçekleştirdiği operasyonlarla, unvanlarını üst noktalara taşımaya devam ettiklerini aktaran Ozan Yaşar şunları kaydetti: “8 Mart 2012 yılında kurulan Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezimizin gelişmiş teknolojilerle donatılmış KVC ameliyathanesinde, yaklaşık 3317 ameliyat başarıyla gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Radyoloji Ünitemize dâhil ettiğimiz ve Türkiye’de sayılı hastanelerde bulunan 384 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi (BT) cihazıyla, ‘Sanal Anjiyo’ hizmeti sunulmaya başlanmıştır. 2013 yılından bu yana da anjiyo laboratuvarımızda yaklaşık 12 bin anjiyo uygulaması gerçekleştirilmiştir. Hastalarımıza en iyi tanı ve tedavi hizmeti sunarak, yaşam kalitelerini yükseltmek, bizim için her şeyin üzerindedir…”

GELEŞİMDE ÖNCÜ

Hastanelerinde ileri teknolojiyle donatılmış 7 ameliyathane Her türlü görüntüleme, teşhis, tedavi ve cerrahi operasyon imkânı sunduklarını sözlerine ekleyen Ozan Yaşar “Kendi alanında isim yapmış önemli hocalarımızı bünyemize katmaya devam ederek, hasta odaklı hizmetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. İleri teknolojiyle donatılmış 7 adet yeni ameliyathaneyi, sene sonuna kadar hizmete sunmayı planlıyor, yatırımlarımıza ara vermeden yolumuza devam ediyoruz. Yine, Sağlık Bakanlığı’ndan onayı alınmış olan 83 adet yatak kapasitesini bünyemize dâhil ederek, bu sayıyı 300’e tamamlamayı planlıyoruz.

2020 yılı sonuna kadar, Üniversite Hastaneleri gibi 3. Basamak düzeyde vereceğimiz hizmetlerle, ‘Gelişimde Öncü’ olmaya devam edeceğiz” diye konuşu.

“BÜYÜYORUZ…”

İskenderun’da sağlık sektöründe verdikleri hizmetlerle Üniversite hastanelerle yarışır hale geldiklerini belirten Özel Gelişim Hastanesi Başhekim Dr. Ömer Süha Caymaz “Bunu gururla söylüyorum, bize gelip de memnuniyet seviyesi yüksek geri bildirimler alıyoruz. Büyüyoruz, büyümeyle gelişme arasında çok büyük farlar var. Genişleyebiliriz, bina falın yapabiliriz ama biz verimliliği, personel eğitimini ve kaliteyi arttırıyoruz, büyümü böyle olur” dedi.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, Gelişim, Üçüncü, , Basamak, Hastane, Olma, Yolunda...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı