ugur okullari - destop


Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 14:19
 
Özdağ: “Bu Sistem Türkiye’ye Uygun değil!”
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin, Türkiye’nin demokrasisine uygun olmadığı savundu.
Siyaset Haberi
Özdağ: “Bu Sistem Türkiye’ye Uygun değil!”

Bir dizi temas ve görüşmelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Gelecek Partisi Genel başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Ozdağ, yardımcıları Hakverdi Altuğ, Cemal Eğin ve Hatay İl Başkanı Ahmet Bilgin'le birlikte, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan'a nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Görüşmede misafirperverliğinden dolayı Çalışkan’a teşekkür eden Özdağ, ülke gündemi ile ilgili geniş çaplı müzakerelerde bulundu ve parti olarak yürüttükleri çalışmalar anlattı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Türkiye demokrasisine uygun olmadığını savunan Doç. Dr. Özdağ “Türkiye'de partiler bir 'din' bir 'mezhep' tutar gibi tutulmaması gerekiyor. Partiler var olmalı. Ama var olan özgürlük olmalı, hukukun üstünlüğü olmalı, eğitimde fırsat eşitliği ve adalet olmalı. Bu cumhuriyet demokrasi ile taçlanmalı. Devlet liyakat ile işlemeli. Hukuk adalet ile buluşmalı. Türkiye'de devlet bir kişinin, partinin, bir mezhebin, bir cemaatin olmamalı, Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz. Herkesi, her kesimi kucaklama derdinde olmalıyız. Sayın Çalışkan’a da çalışma hayatında başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek nezaketlerinden dolayı teşekkür eden Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da, “Parti olarak yürüttükleri çalışmalarında başarılar diliyorum. Ülkemizin sorunlarını müzakere ettik. Elbette memleket yararına yapılacak her işte kim ne yaparsa siyasi kimliğine bakılmaksızın takdir etmeliyiz. Saadet partisi ülkemizde önemli bir siyasi geleneğe sahip, tüm kesimleri kucaklamaya ve herkesle iş birliği yapmaya hazır bir partidir. Saadet Partisi herkese eşit mesafe yakınlıkta olan bir partidir” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özdağ:, “Bu, Sistem, Türkiye’ye, Uygun, değil!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı