Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 13:35
 
ÖSOBDER Hatay Özel sektör eğitimcilerini buluşturdu…
Türkiye genelinde hızla örgütlenmesini sürdüren Özel Sektör Öğretmenleri Birlikteliği Derneği Hatay İl Sorumlusu Fatma İnan’ın ev sahipliğinde üyeleriyle birlikte ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Eğitim Haberi
ÖSOBDER Hatay Özel sektör eğitimcilerini buluşturdu…

Arusuz İlçesi MİKADO Restoranda düzenlenen buluşmaya özel kurumlarda çalışan (kurs merkezlerinde, okullarda, rehabilitasyon merkezlerinde, etüt merkezlerinde ve benzeri Kurumlarda) çalışan öğretmenlerin sorunları konuşuldu.

Özel Sektör Öğretmenleri Birlikteliği Derneği İl Sorumlusu Fatma İnan, ÖSÖBDER olarak öncelikle mesleki itibarın iadesi, özlük hakların gelişmesi ve korunması, meslek yasasının çıkması için birliktelik, mücadele kararı alındığını belirterek bu amaçla Hatay’daki ilk buluşmayı gerçekleştirdiklerini söyledi.

İl temsilcisi Fatma İnan Türkiye genelinde eğitimde gerçek birer emekçi olan öğretmenlerin gerek çalışma saatleri gerekse özlük/sosyal hakları, hak ettikleri emekle doğru orantılı oluncaya kadar mücadeleye devam edeceklerini de kaydetti.

Toplumun her meslek grubunun istisnasız her üyesine emeği geçmiş öğretmenlere toplumun da kayıtsız kalmayarak destek vereceğine inancının tam olduğunu sözlerine ekleyen Fatma İnan “Birlikteliğimiz herhangi bir farklılığa (siyasi, ideolojik, branş, çalıştığı kurum, yaş v.s.) bakmaksızın özde öğretmenlik mesleğinin sorunlarını çözüme kavuşturmak amacı ile kurulmuştur. Bu bağlamda devlet memuru olan öğretmenlerin de bizim eski sıra arkadaşları ve emekdaşlarımız olduklarını unutmayacaklarına, bize destek olacaklarına inanıyoruz. Her gün onlarca öğretmenin katılımı ile Türkiye‘nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olma yolunda ilerliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖSOBDER, Hatay, Özel, sektör, eğitimcilerini, buluşturdu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı