Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 14:14
 
ÖSÖBDER’den ücretsiz YGS ve YKS dersi…
ÖSÖBDER (Özel Sektör Öğretmenleri Birlikteliği Derneği) Hatay Şubesi üye öğretmenleri tarafından başlatılan proje kapsamında YGS ve YKS girmek üzere sınavlara hazırlanan ihtiyaç sahibi 50 öğrenciye ücretsiz ders vermeye başlandı.
Eğitim Haberi
ÖSÖBDER’den ücretsiz YGS ve YKS dersi…

ÖSÖBDER Hatay Temsilcisi Fatma İnan, dernek olarak toplumun her ferdine dokunmak için sosyal projelere imza atmalarının doğal bir yaklaşım olduğunu vurgulayarak “Çünkü toplumlara öğretmenler dokunur. Yapmakta olduğumuz çalışmanın şartları, sadece ihtiyaç sahibi olmaları yeterli çocuklarımızın. Bunu Hatay’da başlattık, amacımız Türkiye genelinde büyük projelere imza atabilmektir” dedi.

Hatay’daki ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşabilmek için gazetecilerden, Derneklerden destek beklediklerini ifade eden Fatma İnan “Sadece bize ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin isimlerini bildirmeleri yeterli. Ücretsiz sınavlara hazırlık dersleri için öğrencilerimizin velilerinin başvurması gerekiyor. Bizim projemiz üç hafta önce başlamıştı zaten, buna biran önce öğrenci eklemlemek adına sosyal medyadan duyurularımızı hızlandırdık. Projemizin giderek çapının genişleyeceğini, giderek diğer illere de yayılacağını düşünüyorum. Hatta çok yakın tarihte Urfa’dan Mersin’den, Ankara’dan arkadaşlarımız arayıp biz ne yapabiliriz diye sordular. Türkiye’nin her yerinden öğretmen arkadaşlarımız ‘ben de ders anlatmak istiyorum’ diyorlar sağ olsunlar. Şimdilik öğretmenlerimiz yeteri kadar fazla duyarlılar, İskenderun’da Antakya’da Hatay genelinden öğretmen arkadaşlarımız var destek veren bize. Sağ olsunlar var olsunlar. Öğrencilerimizle buluşacağımız günü beliyoruz” diye konuştu.

İhtiyaç sahibi öğrencilerin arasında ücretsiz düzenledikleri online derslerle ilgili bir soruna işaret eden Fatma İnan “Online derslere girecekler ama cep telefonları, tabletleri, internetleri var mı? Bu da haklı ve doğru bir yaklaşım, bu konuda ÖSÖBDER olarak büyük bir bütçeye sahip değiliz, keşke olsaydı, ileride olacaktır eminim, bu anlamda biz ekonomik olarak katkıları bireysel yapabiliyoruz. Birkaç öğrencimize tablet hediye edebildik ama daha fazlasına bizim gücümüz yetmediği gibi, bu konuda bize destek olmak isteyen olursa da iletişime geçebilir” şeklinde konuştu.  

   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖSÖBDER’den, ücretsiz, YGS, ve, YKS, dersi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı