ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 12:42
 
‘Onun çizdiği ve gösterdiği yola şuan muhtacız!’
Hatay’ın Belen ilçesinde partililerle atanın manevi huzuruna çiçekler bırakıp, saygı duruşunda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Teşkilat Başkanı Fevzi Yüksel ‘Onun çizdiği ve gösterdiği yola şu an muhtaç’ olunduğuna işaret etti.
Siyaset Haberi
‘Onun çizdiği ve gösterdiği yola şuan muhtacız!’

Büyük önder Atatürk’ün vefatının 82. Yıldönümü nedeniyle CHP Belen İlçe teşkilatı da atanın manevi huzuruna çıktı, çiçekler bıraktı, saygı duruşunda bulundu. CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, 10 Kasım büyük önderi vefatının yıldönümünde anmak için buraya geldiklerini belirterek “Atatürk bugün ölmedi, aslında her 10 Kasımda yeniden doğuyor. Gösterdiği yolda, gösterdiği hedeflere hızla yürüyeceğiz ve geri dönüp bakmayacağız. Bugün Mustafa Kemal’in vücudu aramızdan ayrılabilir, ama hedefleri, gösterdiği yoldaki ilerleyişimiz, her gün devam ediyor” dedi.

Onun gösterdiği yolda azimle kararlılıkla yürüyeceklerini ve yürümeye devam edeceklerini ifade eden CHP’li Yüksel şu mesajı verdi: “Bizi bu yoldan döndürmeye gücü yetmez ve yetmeyecek! Mustafa Kemal Atatürk bir dâhidir. Bütün dünyanın kıskandığı, gıptayla baktığı büyük devlet adamı, büyük asker, büyük kurtarıcıdır. Onu minnet şükranla ve özlemle yad ediyoruz. şu anda gösterdiği, çizdiği yol haritasına muhtacız. Nasıl 15 Temmuz gecesi, hain kalkışma günü Atatürk’ün posterini apar topar asanlar bir kez daha görmüştür ki, Mustafa Kemal’in gösterdiği yol üzerinden devam edeceğiz. Başka çare yoktur! Mustafa Kemal Atatürk; bugün en son Cuma hutbesinde, kurduğu diyanet tarafından anılmasa da kurduğu Diyanetin başkanlığı atamızı anmasa da, bir duasını eksik etse de biz dua etmeye, saygı duymaya, özlemle sevmeye, saymaya devam edeceğiz…”   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Onun, çizdiği, ve, gösterdiği, yola, şuan, muhtacız!’,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı