Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 11:40
 
“Öncelik Tasarruf ve en iyi hizmet”
İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, öncelikle tasarrufu ön planda tutarak İskenderun halkına en iyi hizmeti sunma gayretinde olduklarını söyledi.
Siyaset Haberi
“Öncelik Tasarruf ve en iyi hizmet”

İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı göreve geldikleri günden buyana yaptıkları çalışmaları kalem kalem kamuoyu ile paylaşmak üzere Basın toplantısı düzenledi. Göreve geldiklerinde Belediye makine ikmal müdürlüğü bünyesinde 82 araç parkı bulunduğuna dikkat çeken Başkan Tosyalı “Biz bunların içerisinde 20 aracı iyileştirme yaparak bünyemize kattık. Ayrıca 17 araç da borçlanmadan, kendi imkânlarımızla alarak 119, iki de hibe alarak 121 araçla İskenderun halkımıza en iyi hizmeti vermeye gayret ediyoruz. burada şu hususu dikkatlerinize çekmek istiyorum: Biz 2019’da yaptığımız gerekli düzenlemeler sonucu makine ikmalde 48 tasarruf sağladık. 2020’nin İlk beş ayda da 36 tasarruf sağladı” dedi.

 

Belediye Başkanı Tosyalı, 165 bin ton sıcak asfalta ihtiyacı için, ilk ihaleyi yaptıklarını belirterek “Cuma günü de 65 bin ton sıcak asfaltı dökmüş olacağız. Sadece ana sokaklar değil, ana arterleri de asfaltlıyoruz. 2021’de asfaltsız yol kalmayacak. 650 bin metrekare parke taşı ihtiyacı var. Kaldırımlara da başlıyoruz” diye konuştu.

 

Başkan Tosyalı yapılan hizmetler konusunda da şunları söyledi: “11 tane taziye evini restore ettik. İskenderun sahilinde ışıksız yer kalmayacak. 2 yıldır ilaçlama desteğinde bulunuyoruz. HBB’nin sorumluluk sahası olmasına rağmen katkı sunuyoruz. Kültür faaliyetlerine büyük önem verdik. Kent orkestrasını kurduk. Aile danışma merkezleri kurduk. 4 bin kişiye evde sağlık hizmeti veriyoruz. 10 semt sahası ve 5 basketbol sahasının ihalesini yaptık. Stat ile ilgili kesin kanaat oluştu. İSTE ile görüşüp, yakında çalışmalara başlıyoruz. Sakarya ve İsmet İnönü mahallesinden, otobana bağlantı yapıyoruz. Proje ihalesini yaptık.”

Göreve geldiklerinde belediye, işçilerin maaşını ödeyecek durumda olmadığını da ifade eden başkan Tosyalı, bugün ne piyasalara, ne esnafa ne de çalışanlara bir kuruş borçlarının olmadığını, örnek gösterildiklerini söyledi.

Başkan Tosyalı Sosyal tesisleri de kademeli olarak hizmete açacaklarını, kitap fuarını devam ettirmeyi düşündüklerini ve yeni sanayi sitesi için Denizciler’de 40 hektarlık alanda planlanacağını kaydetti.

Pandemi sürecinde sokağa çıkma kısıtlamasında on binlerce gıda destek paketi dağıttıklarına da değinen Başkan Tosyalı “Fırınlarımızın desteği ile ücretsiz ekmek dağıttık. Kolonya ve maske dağıttık. Başarılıyız çünkü işimizi severek yapıyoruz. Bir kuruş zayi olmasın diye çabalıyoruz. Bilmeden yanlış olur, ama bilerek yanlış yapana tolerans tanımayız. İskenderun’un, Bütünşehir ve il olmasından yanayım. İskenderun sınırları içine girmek isteyen mahalleler var. HBB ile uyum içinde çalışıyoruz. Borçlar yüzünden her ay 3.5 milyon lira ödüyoruz. Önceliklerimiz değişti. Asfalt ve kaldırımları yapmayabilirdim. Ama vatandaş ne isterse odur. Ziraat bahçesi konsepti içinde, Kültür ve Sanat Kongre merkezi yapacağız. Borçlanacaksak böyle büyük hizmetler için borçlanacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Öncelik, Tasarruf, ve, en, iyi, hizmet”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı