kehribar - logo yanı
Haber Detayı
04 Kasım 2020 - Çarşamba 08:36
 
On İki Kasıma Kadar Karantina Uygulanacak
Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Mızraklı mahallesinde bulunan bazı evlerde pozitif vaka sayısının fazla olması nedeniyle koronavirüs tedbirleri nedeniyle karantinaya alındı.
Sağlık Haberi
On İki Kasıma Kadar Karantina Uygulanacak

Son zamanlarda Kordona virüsü vakalarının artması ile birlikte tedbirlerin daha sıkı uygulanması konuşunda çalışmalar yürütülüyor.

 Samandağ kaymakamlığı da ilçenin bazı noktalarında birden fazla vakanın bulunduğu cadde üzerindeki evler konusunda karantina tedbirleri uygulanması konusunda karar alındığını açıkladı. Açıklamada ; “Tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Korona virüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu'nun 26.maddesine istinaden 03/11/2020 tarihli Hıfzısıhha kurulu tarafından Mızraklı Mahallesi, İnönü Caddesi No: 42 İç kapı No: 1,2,3 ve 4 ile aynı mahallede bulunan İnönü Caddesi No: 44 adresindeki evlerin birden çok pozitif vaka olması sebebiyle koronavirüs tedbirleri kapsamında 03.11.2020 tarihinden 12.11.2020 tarihine kadar karantinaya alınmasına karar verilmiştir. ”denildi

Kaynak: Editör:
Etiketler: On, İki, Kasıma, Kadar, Karantina, Uygulanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı