Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 08:29
 
On Beş İlde Uygulanacak
Korona virüsü tedbirleri kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 15 ilde hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Yaşam Haberi
On Beş İlde Uygulanacak

İç İşleri Bakanlığı tarafından gece yarısı alınan karara göre; Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde 05.06.2020 tarihi saat 24.00 ile 07.06.2020 tarihi saat 24.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı belirtildi.

Salgının halk sağlığı açısından oluşturabileceği risklerin yönetebilmesi ve bugüne kadar alınan tedbirlerin salgının yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı'nın önerisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda kararın alındığı açıklandı.

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00'a kadar, kısıtlamanın olduğu cumartesi günü ise saat 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek.

CUMHURBAŞKANI KISITLAMA KARARINI İPTAL ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gece yarısı yayımlanan son dakika genelgesiyle getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının iptal edildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanı olarak 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. 2,5 ay aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı" ifadesini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: On, Beş, İlde, Uygulanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı