kehribar - logo yanı
Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 13:57
 
Ölü Balina Denizciler sahilinde…
İskenderun Körfezi, Arsuz Madenli balıkçı barınağı açığında bir balıkçının bir süre önce rastladığı düşünülen ölü balina Denizciler sahilinde kıyıya vurdu.
Yaşam Haberi
Ölü Balina Denizciler sahilinde…

Yaşam alanları Okyanuslar olan, Akdeniz’e de Cebelitarık boğazından gemilerin peşinden giriş yaptığı uzmanlarca ifade edilen balinalardan biri geçtiğimiz günlerde İskenderun körfezinde görüntülendi. Bir süre sonra ise bu kez Adana Karataş açıklarında bir başka balinaya rastlandı. Çok geçmeden bir balıkçı tarafından Arsuz Madenli Balıkçı Barınağı açığında yaklaşık 20 metre uzunluğunda dev bir balina ölüsü görüldü.

 

Çevreye çok kötü kokular yayan ölü balinanın bulunduğu yerden kısa sürede uzaklaşan balıkçı ise kokunun dayanılmaz olduğunu ifade etmişti. Bugün sabah saatlerinde ise İskenderun Denizciler sahiline 300-500 metre uzakta vatandaşlar tarafından ölü balina yine görüldü.

 

Madenli Balıkçı barınağı açığından akıntıyla İskenderun Denizciler sahiline ulaştığı düşünülen ölü balina kıyıdan gören vatandaşları şaşırttı. Ölü balina  daha sonra kayalıkların oradan kıyıya vurdu.      

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ölü, Balina, Denizciler, sahilinde…,
Yorumlar
Haber Yazılımı