Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 10:11
 
Olayı Yargı Çözecek
Belen ilçesi Kömürçukuru Mahallesi'nde ikamet eden evli ve 3 çocuk babası Mustafa Bulat (41), ağrıyan dişini çektirdi başına gelmeyen kalmadı sonunda gözünden oldu. Olayı yargıya taşıyan aile hukuk mücadelesi veriyor.
Sağlık Haberi
Olayı Yargı Çözecek

Yaşadıkları ve yüzüne yapılan müdahaleden dolayı konuşamayan üç çocuk babası Mustafa Bulat’ın babası yaşadıkları olaylarız anlattı. Baba Sefer Bulat oğlunun dişinin ağrıması nedeniyle Belen sağlık ocağına götürdüğünü yüzü şiş olduğu için kendisine hap vererek beş gün sonrasında İskenderun’da diş hastanesine gitmesini söylediğini belirtti.

 İskenderun'daki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gittiklerinde dişinin çekilmesinin ardından ağrı ve yüzdeki şişliğin devam ettiğini sözlerine ekleyen baba Bulat şöyle devam eti:

“ Yüzündeki şişliklerin gün geçtikçe arttı. Doktoruna durumu ilettik Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi. Buradan da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine yönlendirildi. Oğlum ameliyata alındıktan sonra doktorlar beni aradı Doktorun yanına gittim. Bana 'Ya sol gözünü alacağız ya da çocuktan vazgeçeceksin' diye sordu. Ben de 'gözünü alın' dedim. Sonra ameliyatla gözünü aldılar. Hastanede 14 gün yattı. Ardından taburcu ettiler. Alma nedenleri kanser diye şüphelenmeleriydi. Kötü huyluymuş, 'göze yaklaşıyor' dediler."

Ailenin Avukatı Neslihan Güraslan da müvekkilinin diş ağrısı şikayetiyle hastaneye gittiğini yüzünde şişliğin bulunduğunu, diş hekiminin bunu görmesine rağmen hiçbir tetkik yapmadan ve ilaç kullandırmadan dişini çektiğini öne sürerek, şunları söyledi:

"Dişi çekildikten sonra müvekkilimin yüzü daha da şişmeye başlıyor. Ameliyat olduktan sonra göz ve yüzünün bir kısmını kaybediyor. Müvekkilim aslında tetkikler yaptırıyor. Kanserden şüpheleniliyor ama daha teşhis konulmamış. Bu süreç içerisinde müvekkilimin diş ağrısı oluyor, gidiyor. Normalde bu tür hastalarda direkt diş çekimini tercih etmiyor doktorlar. Orada zaten yüzü şiş, doktor bunu gördüğü halde dişi çekiyor. Burada tümör tetiklemiş olabilir deniliyor. Konuyla ilgili İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Hukuki süreç başlattık.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Olayı, Yargı, Çözecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı