tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
22 Mart 2021 - Pazartesi 09:51
 
Olağan Genelkurul Toplantısını Yaptı
Kırıkhan’da 2017 yılında kurulan ve önemli etkinliklere imza atan Kırıkhan Kültür ve Sanat Derneği 2020 Mayıs ayında yapması gereken Olağan Genel Kurul toplantısını Cumartesi günü Dernek Merkezinde yaptı.
Kültür Haberi
Olağan Genelkurul Toplantısını Yaptı

Şubat 2020 tarihinde seçilen Yönetim Kurulu yeniden görev alırken üye sayısını da 48 e yükseltti.

Kırıkhan Kültür Ve Sanat Derneği Başkanı Vasi Köse ,Yurt içi ve Yurt dışında yaşayan Arkadaşlarımızın üyelik taleplerinin gurur verici olduğunu ifade ederek, yeniden görev almalarından duydukları sevinci belirtti.

Başkan Vasi Köse, “Bizim amacımız, yolumuz belli. Kırıkhan Halk Ozanlarının, Şairlerinin sanat ürünü eserlerini derlemek, yaşayanları toplum huzuruna çıkartmak ve onları tanıtmaktır. TRT program yapımcısı Dr. Halil Atılgan ve ekibini geçtiğimiz yıl dernek merkezinde misafir ederek Türkü ve şiir derlemelerine destek olduk. Yine 2020 yılı yaz aylarında MKÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri ile birlikte Hatay genelinde Halkbilim taraması yaptık. Bu tür çalışmalar yapan Öğretim Üyeleri ve Yüksek Lisans Öğrencilerinin derleme çalışmalarına destek vereceğiz” dedi.

Kırıkhan Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu A.Vasi Köse, Hüsnü İnci, Hüseyin Çirkin, Hüseyin Yolay ve Muhittin Alaca’dan oluştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Olağan, Genelkurul, Toplantısını, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı